موج

فرمانده انتظامی استان اصفهان خبر داد

فرمانده انتظامی استان اصفهان از توقیف ۲ هزار خودرو در طرح ظفر ۵ در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، سردار مهدی معصوم بیگی در جمع اصحاب رسانه گفت: با اجرای طرح ظفر ۵ بالغ بر دو هزار خودرو که اقدام به دور دور در سطح شهرو ایجاد مزاحمت برای مردم می کردند شناسایی و توقیف شدند.

وی  اظهار داشت: طرح  ظفر5 از اول تیرماه در جاده‌های برون‌شهری و درون‌شهری استان اصفهان اجرا شده است.

شناسایی 28 باند سرقت در اصفهان

این مقام انتظامی در ارتباط با عملکرد 3 ماهه نیروی انتظامی استان اصفهان بیان داشت: 28 باند سرقت در سه ماه نخست سال جاری شناسایی و با آن‌ها برخورد شده است.

وی افزود: سرقت منزل با 29 درصد در رده اول و سرقت داخل خودرو و باندهای سارقان اماکن در رده‌های دوم تا سوم قرار دارند.

معصوم بیگی بیان داشت: امسال ۳۶ درصد افزایش دستگیری سارقان را در اصفهان داشتیم که ارزش اموال مکشوفه سرقتی ۱۶۰ میلیارد ریال بوده است.

وی در حوزه قاچاق کالا نیز افزود: حدود 600 پرونده نیز در این زمینه تشکیل شده و نزدیک به 700 نفر دستگیر و بازداشت شده‌اند.

اجرای طرح کام  برای نخستین بار در اصفهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان همچنین  از اجرای طرح کرامت و اجتماعی کردن مبارزه با جرایم و آسیب ها موسوم به طرح کام برای نخستین بار در اصفهان خبر داد.

سردارمهدی معصوم بیگی گفت: به ابتکار پلیس اصفهان طرحی تحت عنوان کرامت و اجتماعی کردن مبارزه با جرایم و آسیب ها موسوم به طرح کام طراحی و به مرحله اجرا گذاشته شد.

کاهش 9 درصدی جان باختگان تصادفات درون شهری در اصفهان

وی درتصادفات حوزه درون شهری گفت: در این حوزه ۹ درصد کاهش جان باختگان ناشی از تصادفات را داشته ایم که سهم موتورسیکلت ۳۲ درصد، عابران پیاده ۴۹ درصد و سایرین ۱۹ درصد بوده است.

با بیان اینکه بیشترین علت تصادف عدم توجه به جلو با ۴۷ درصد آماری است، گفت: در حوزه درون شهری آمار جان باختگان کنترل شده است که ۱۰۰ نفر جان خود را از دست دادند و امسال نیز در همین حدود است و افزایش یا کاهشی نداشتیم.

این مقام انتظامی افزود: بیشترین تصادفات در جاده‌ها از ساعت 16 تا 20 بوده است که 27 درصد تصادفات را شامل می‌شود و 61 درصد تصادفات در روز و 39 درصد در شب اتفاق افتاده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در ارتباط با  آمار جانباختگان در حوزه برون‌شهری گفت: در حوزه تصادفات جرحی برون‌شهری با کاهش 0.5 درصدی رو به رو بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: در سه ماه نخست سال جاری 100 نفر در تصادفات برون‌شهری جان باخته‌اند که بیشتر این تصادفات از ساعت 16 الی 20 بوده است.

معصوم بیگی افزود: عدم توجه به جلو با 42 درصد، عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از سرعت 19 درصد و عدم رعایت حق تقدم 8 درصد 3 علت عمده تصادفات در جاده‌های استان اصفهان بوده است.

آزادراه اصفهان- کاشان پرتصادف ترین محور

فرمانده انتظامی استان اصفهان بیان کرد: محورهای آزادراه اصفهان -کاشان، سمیرم به یاسوج و دامنه الیگودرز بیشترین تصادفات را در سال جاری داشته‌اند.

سردار معصوم بیگی گفت: در سه ماهه نخست امسال حدود 12 هزار کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و 36 باند تهیه و توزیع مواد مخدر شناسایی و منهدم شده است.

وی افزود: در طرح مبارزه با مواد مخدر 335 طرح پاکسازی نقاط آلوده در سطح استان اصفهان اجرایی شده است که در این طرح افزایش 29 درصدی جمع‌آوری معتادان متجاهر و توزیع کنندگان مواد مخدر را دراستان داشته‌ایم.

افزایش 100 درصدی جرم در زمینه فضای مجازی

فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد:  در زمینه فضای مجازی بیش از 100 درصد افزایش جرم وجود داشته است که برداشت از حساب، کلاهبرداری رایانه‌ای و برداشت‌های غیر مجاز اینترنتی در رتبه‌های اول تا سوم قرار دارند.

وی در زمینه جعل و کلاهبرداری در اصفهان افزود: انهدام باندهای جعل و کلاهبرداری در استان اصفهان  22 درصد افزایش در 3 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

 سردار بیگی همچنین گفت: ارزش ریالی جرائم اقتصادی در اصفهان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 300 درصد افزایش داشته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها