موج

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل:

مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل گفت: در سال های اخیر میزبانی رویدادهای مهم ورزشی و هنری در سطح ملی و بین المللی فرصتی مناسب جهت ارتقای سطح نشاط اجتماعی در عرصه عمومی اردبیل بخصوص در بین قشر جوان فراهم کرده است.

شفیع شفیعی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اردبیل، با توجه به حضور تماشاگران در مسابقات بین المللی به میزبانی اردبیل گفت:تماشای مسابقات خصوصا در سطح جهانی در سالن ورزشی همواره از جذاب ترین و هیجان انگیزترین لحظات است.

وی ادامه داد:این موضوع باعث می شود شهروندان اردبیلی از زندگی روزمره خود فاصله بگیرند و لحظاتی را در اوج هیجان و نشاط جمعی سپری کنند برگزاری این نوع رقابت ها علاوه بر ارتقای نشاط و هیجان اجتماعی  منجر به ایجاد حس همبستگی و تقویت احساس تعلق اجتماعی در جامعه شده و رشد و ارتقای سرمایه اجتماعی را به دنبال می آورد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل تصریح کرد:ارتقای مشارکت اجتماعی شهروندان در همراهی برای برگزاری چنین رویدادهای ورزشی به ویژه در بین جوانان با مشارکت و ایفای نقش در بخش های مختلف نظیری پاکسازی محیط زیست و آماده سازی فضای شهری برای میزبانی و استقبال شایسته از تیم های خارجی بروز پیدا می کند.

 شفیعی با اشاره به دست آورد های میزبانی در سطح بین المللی  بیان کرد: میزبانی موفق و شایسته در چندین دوره از مسابقات در سطح بین المللی علاوه بر بهرمندی زیرساخت های ورزشی از استانداردهای جهانی منجر به استقبال مسئولین فدراسیون های جهانی می شود.

 وی افزود: تحقیقات به دست آمده در کشورمان از شیوع آسیب های اجتماعی به دلیل  پایین بودن میزان سلامت و نشاط اجتماعی خبر می دهد بنابر برگزاری رویدادهای ورزشی و هنری بستری مناسب جهت افزایش شادی اجتماعی خواهد شد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل گفت:براساس گزارش مراجع ذیربط مسابقات انتخابی ملت های آسیا تاثیر بسزایی در کاهش پرونده های مربوط به خشونت و نزاع و سرقت داشته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها