امام جمعه همدان با اشاره به اینستکس، اقتصاد مقاومتی را راهی موثر در تقویت اقتصاد کشور عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی، امام جمعه همدان در خطبه‌های نماز جمعه همدان با اشاره به برجام و اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: اروپاییان به این دلیل که خروج ایران آنها را با تبعات مواجه می‌کند، قول رفع تحریم‌ها و برجام را داده‌اند و وضعیت موجود گشایش اقتصادی برای ما نخواهد بود.

 

توجه به  اقتصاد مقاومتی

امام جمعه همدان افزود: اروپا می‌خواهد از طریق اینستکس « سامانه حمایت از تبادلات تجاری » کالاهای غیرتحریمی نظیر غذا و دارو به ایران بدهد اما اگر آنها صداقت دارند باید به تعهدات برجام عمل کرده و علاوه بر ارائه کالاهای تحریمی، نفت از ایران خریداری کند.

حجت الاسلام شعبانی موثقی با اشاره به  اقتصاد مقاومتی، اضافه کرد: اروپا به لحاظ تحریم‌ها خرید نفت را کاهش داده است و نفت برابر غذا مبنای برجام نبود.

وی اظهار داشت: اکنون نیز اروپا از این فضا می‌خواهد استفاده کرده و اینستکس را با «اف ای تی اف» گره بزند و این‌طور مدعی شده‌اند که اینستکس در صورتی فعال می‌شود اف ای تی اف به تصویب برسد.

خطیب جمعه همدان با اشاره به اقتصاد مقاومتی از دولتمردان خواست تا با قدرت مسیر تدریجی خروج از برجام و کم کردن تعهدات را ادامه بدهد.

حجت الاسلام شعبانی موثقی افزود: اروپا و آمریکا اکنون در یک زمین بازی می‌کنند و راه نجات اقتصادی کشور نیز توجه جدی به اقتصاد مقاومتی است.

امام جمعه همدان خاطرنشان کرد: مشکل ایران اسلامی با غرب، برجام، انرژی هسته و موشک نیست بلکه تفکر نظام سلطه است و اینکه آنان مشکل فکری و اندیشه دارند.