نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: قلمی که جامعه را ناامید کند، قلم خیانت است زیرا امروز جامعه نیازمند امید دارد نه امید خیالی، اهل‌قلم با قلم‌های خود باید در مسیر ترویج امید در جامعه پیش بروند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباس، بابیان اینکه امام خمینی(ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی دستور داد نهادهایی که تأسیسشان احساس می‌شود به‌سرعت تشکیل شود، خاطرنشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران قدرتمند و توانمند بود اما برای ملتی که دشمنان قدرتمندی داشت و دارد نیازمند سپاه پاسداران و بسیج بودیم که به‌درستی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی دستور به تشکیل آن داد.

وی با اشاره به اینکه زمانی که امام خمینی(ره) رسیدگی به نیازمندان و فقرا را سرلوحه امور قرار داد و به همین منظور کمیته امداد امام خمینی(ره) تشکیل شد و برکات فراوانی به همراه داشت، اضافه کرد: سالی که وارد استان هرمزگان شدم، عالمان دینی کمی در استان هرمزگان وجود داشت و فقدان عالم دینی به‌جز هرمزگان در سایر نقاط کشور احساس می‌شد که به همین منظور امام خمینی(ره) سازمان تبلیغات اسلامی را تشکیل داد.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان بابیان اینکه باید بدانیم بودجه‌ای که دولت به این نهادها می‌پردازد کافی نیست اما کمک‌های مردم آن را کامل می‌کند، عنوان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی نیازمند حمایت مالی خیرین و مردم است و مانند کمیته امداد امام خمینی(ره) نیازمند کمک‌های مردمی است تا بسیاری از روستاها که در فقدان عالم دینی به سر می‌برند، صاحب عالم دینی شوند.

وی با اشاره به‌ روز قلم، اظهار کرد: قلم‌ها باید هدف‌دار و متناسب با نیاز جامعه حرکت کند و آهنگ حرکت قلم با کاغذ باید با نیازهای جامعه هماهنگ باشد.

آیت‌الله نعیم‌آبادی افزود: قلمی که جامعه را ناامید کند، قلم خیانت است زیرا امروز جامعه نیازمند امید دارد نه امید خیالی بلکه امید حقیقی.

وی بابیان اینکه در نظام اسلامی و ملت شهید داده و رنج‌کشیده نیاز به حمایت واقعی دارد، تصریح کرد: اهل‌قلم با قلم‌های خود باید در مسیر ترویج امید در جامعه پیش بروند.

امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه اگر بخواهیم از نفت عبور کنیم باید مالیات جایگزین آن شود، اظهار کرد: هر زمان تولید رونق بگیرد و حرکتش شتاب بگیر آن زمان مالیات افزون می‌شود.

وی اضافه کرد: با صنایع، کشاورزی، دامداری و تولید فکر و اندیشه است که رونق تولید شکل می‌گیرد پس باید بیش‌ازپیش در این حوزه فعالیت کنیم.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با بیان اینکه آن روز که نفت از سبد درآمد کشورمان خارج شود آن روز، روز خوشبختی ماست، خاطرنشان کرد: آن زمان کسی نمی‌تواند با دامداری، کشاورزی و صنایع ما بازی کند و راه رسیدن اقتصاد مقاومتی بریدن از نفت و رفتن به سمت رونق تولید است.