مدیرعامل شرکت توزیع برق غرب مازندران گفت: تمامی کنتورهای مشترکین دیماندی فعال در حوزه شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران از نوع فهام شده اند که دارای قابلیت قرائت از راه دور دارد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، کیوان فرح زاد اظهار داشت: با نصب کنتورهای فهام کارشناسان این شرکت می توانند به صورت مستمر میزان مصرف انرژی برق مشترکین دیماندی را رویت و پایش نمایند.

وی ادامه داد: کنتورهای فهام شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران تاکنون شامل ٤٠١٠ کنتور دیماندی ولتاژ ثانویه، ٢٢٨ کنتور دیماندی ولتاژ اولیه و ٥٦٢ کنتور سه فاز مستقیم است.

فرح زاد تاکید کرد :  ادارات و سازمانهای دولتی و بانکها با رعایت الگوی بهینه مصرف می توانند کمک قابل توجهی به صنعت برق در گذر از ساعات پیک مصرف و نهایتا ارائه خدمات مطلوب به مشترکین داشته باشند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران بیان داشت :وجود انشعاب برق های غیرمجاز معضل بزرگی در صنعت برق محسوب می شود که ضمن آسیب به بیت المال و تاسیسات شبکه های برق ، صدمات جبران ناپذیر جانی و نیز آسیب به وسایل برقی سایر مشترکین برق به دلیل بروز افت ولتاژ و نوسان ایجاد کرده است.

وی یکی از مشکلات استفاده از انشعابات غیرمجاز را مصرف غیرمتعارف آنان دانست و گفت: با توجه به اینکه برق مصرفی این انشعابات محاسبه و پولی بابت آن پرداخت نمی‌شود مصرف آنان ۲ تا ۳ برابر مصرف متعارف و معمولی هر خانوار است که از این بابت هم به لحاظ مادی و هم به لحاظ بروز اتصالی‌ها و اشکالات فنی خسارت زیادی به شرکت وارد می‌شود و می توان گفت؛ برق های غیرمجاز ساختار مطمئن و استاندارد شبکه و تاسیسات برق را مختل می کند.

فرح زاد گفت: کاهش تعداد انشعابات غیرمجاز در هدر رفت انرژی و خسارات ناشی از آن بسیار موثر است و در ضمن می توان از هزینه های صرفه جویی شده برای اجرای برنامه های توسعه ای استفاده کرد.

وی اظهار داشت: با توجه به روند افزایش مصرف در پیک تابستان و ضرورت تامین برق پایدار مشترکین تدابیر ویژه ای از سوی پرسنل این شرکت اندیشیده شده است که امیدواریم با اجرای این برنامه ها بتوانیم گام موثری در ارایه خدمات مطلوب به مشترکین فهیم غرب مازندران برداریم.

فرح زاد افزود: نقش ادارات در زمینه مدیریت مصرف برق نقش بسیار ارزنده و موثری است و تغییر ساعت کاری ادارات که از سوی استاندار محترم ابلاغ و اجرایی شد، بیانگر اهمیت موضوع مدیریت مصرف برق در ادارات و سازمان ها است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق غرب مازندران تصریح کرد: از این‌رو پایش مصرف ادارات و سازمانها و بانکها بطور مداوم حتی در شب در دستور‌کار این شرکت قرار دارد و تاکنون بیش از ۲۴۰ اداره مورد پایش قرار‌گرفته و ادارات و سازمانهای با مصرف بالا و خارج از الگوی مصرف به فرمانداران شهرستان های غرب استان معرفی شدند.