نماینده مردم شهرستانهای نوشهر،چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیار تاکید دارم مشکل روشنایی محور کمربندی نوشهر به رویان هر چه سریعتر رفع شود و قول مدیران استانی مبنی بر رفع مشکل تا پایان شهریورماه سالجاری عملیاتی شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ،قاسم احمدی لاشکی در مراسم بهره برداری از پل بازسازی شده ماشلک نوشهر اظهار داشت: سرعت عملیات اجرایی این پل که بر اثر سیلاب تخریب شده بود جای قدردانی دارد و نواقص های آن مانند گوشواره های پل نیز باید تلاش شود در سریع ترین زمان ممکنه برطرف شود.

وی ادامه داد: در خصوص  پل روستای ملکار هم باید حتما چاره‌اندیشی شود و مدیران مربوطه در این حوزه توجه داشته باشند تا خدای نکرده مشکلاتی شبیه همین پل  رخ ندهد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مازندران نیز  با اشاره به اینکه مهرماه سال گذشته به علت جاری شدن سیل، یک لاین از این پل تخریب شد و فرو ریخت، اظهار کرد: از مشاوران متعددی در دانشگاه تهران و صنعتی شریف برای ترمیم و بازسازی این پل بهره گرفتیم.

عباسعلی نجفی افزود: اگر به مشاوران مراجعه نمی‌کردیم بالاجبار این پل باید کاملاً تخریب می‌شد و همه چیز از نو طراحی و پل احداث می‌شد که برای احداث مجدد آن نیاز به 12 میلیارد تومان هزینه و نیز زمان زیادی لازم بود.

وی تصریح کرد: در این مدت 400 متر مکعب سنگریزی و درناژ، 600 متر مکعب عملیات خاکی، 850 متر مکعب قالب بندی، 80 تن آرماتور بندی، 1300 کیلوگرم کابل، 1300 متر مکعب بتن ریزی انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مازندران با بیان اینکه 35 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این پروژه هزینه شده است تاکید کرد: تعداد شمع‌ها 8 عدد به قطر یک متر و 20 و به طول 245 متر نیز در اجرای این پروژه استفاده شده است.