مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان از سفر ذینفعان خوشه فرش دستباف این استان به آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، بختیار رازانی، گفت: به منظور تعامل بیشتر فعالان حوزه فرش لرستان با صنعتگران فرش تبریز، تور صنعتی ذینفعان خوشه فرش لرستان به استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

خوشه فرش لرستان

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان، افزود: در این تور 3 روزه، فعالان خوشه فرش دستباف لرستان علاوه بر بازدید از بخش های مختلف تولید و مرمت فرش، در کارگاه آموزشی استاد عبدالحسین خیابانی «طراح مشهور فرش» نیز شرکت کردند.

تور صنعتی خوشه فرش لرستان به تبریز

وی، ادامه داد: بازدید از مجتمع رنگرزی غفوریان، قالیشویی علی‌پور «بخش پرداخت و مرمت»، مجتمع ریسندگی بستان آباد، واحد تولید متمرکز فرش محمدپور، دفتر طراحی و تولید فرش شیرفر، بازار فرش تبریز «تیمچه مظفریه»، از جمله برنامه های این تور صنعتی 3 روزه بود.

شرکت شهرک های صنعتی لرستان

رازانی، تاکید کرد: این در حالی است که واحد تولید متمرکز فرش محمدپور بافت یک تخته فرش 600 متری را آغاز و به مرحله پایانی رسانده و تا ماه آینده در نمایشگاه بین المللی فرش تبریز به نمایش خواهد گذاشت.

خوشه فرش دستباف لرستان

وی، ادامه داد: با توجه به اینکه بازار فرش تبریز یکی از مراکز مهم تجارت فرش ایران است، لذا در یکی از بخش های این تور صنعتی، ذینفعان خوشه فرش دستباف لرستان با جمعی از بازاریان فرش تبریز دیدار و گفت‌وگو کردند.

خوشه فرش لرستان در تبریز

تامین مواد اولیه فعالان خوشه فرش لرستان یک اولویت است

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان، تصریح کرد: یکی از دغدغه های صنعتگران فرش لرستان، تامین مواد اولیه فرش است که در راستای رفع مشکلات ذینفعان خوشه فرش لرستان، جلسه ای با جناب آقای فلاح تامین کننده مواد اولیه فرش برگزار شد و مقرر شد تا مواد مورد نیاز، با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب در اختیار فعالان خوشه فرش استان قرار گیرد.

تور صنعتی خوشه فرش لرستان به آذربایجان شرقی

بختیار رازانی، اظهار داشت: همکاری تیم توسعه خوشه فرش دستباف لرستان و همراهی آقای «به‌نام» از فعالان فرش آذربایجان شرقی باعث شد تا این تور صنعتی نتایج مطلوبی در پی داشته باشد، لذا از همت این عزیزان تشکر و قدردانی می کنم.

تور خوشه فرش لرستان به تبریز

حمایت از صنعت فرش دستباف لرستان در دستور کار است

وی، افزود: فرش دستباف لرستان؛ فرشی با هویت و شناسنامه دار است که تار و پود آن از مخلوط پشم گوسفند و بز و گره آن نیز، تیره های مختلفی از نوع فارسی و ترکی است، علی ایحال حفظ و توسعه این داشته گرانبها به عنوان یک هنر، یک میراث و صد البته یک صنعت ارزشمند لازم و ضروری است، لذا شرکت شهرک های صنعتی لرستان از تمامی ظرفیت های موجود استفاده کرده تا در راستای توسعه این صنعت بی بدیل، اقدامات حمایتی لازم را به عمل آورد.

فرش دستباف استان لرستان

نگاه شرکت شهرک های صنعتی، ارتقای جایگاه صنعت فرش دستباف لرستان است

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان، گفت: این شرکت برنامه های حمایتی خوبی برای فعالان خوشه فرش لرستان تدارک دیده، لذا امیدواریم با اقدامات صورت گرفته و برنامه های در دست اقدام، صنعت فرش دستباف لرستان جایگاه خود را در بازارهای ملی و بین المللی ارتقا داده و به شرایط پایدار در تولید و فروش برسد.

گفتنی است، تور صنعتی ذینفعان خوشه فرش لرستان، از 10 تا 12 تیر ماه 98، در شهر تبریز، مرکز استان آذربایجان شرقی برگزار شد.