مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان از کنترل تجمع رانندگان حمل و نقل در میدان بار و همینطور غیر فعال کردن کارت هوشمند و کارت سوخت رانندگانی که در بخش حمل و نقل عمومی کالا قوانین را رعایت نکنند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، مصطفی پناهنده ، مدیرکل راهداری استان همدان با اشاره به کنترل تجمع رانندگان حمل و نقل در میدان بار همدان، اظهار داشت:  با توجه به هماهنگی های انجام شده با دادستان عمومی و انقلاب همدان در خصوص غیر فعال کردن کارت هوشمند رانندگانی که مقررات و قوانین حمل ونقلی را رعایت نمی کنند، نسبت به شناسایی و غیر فعال کردن ناوگان های متخلف اقدام می شود.

 

کنترل تجمع رانندگان حمل و نقل در میدان بار همدان

مدیرکل راهداری استان همدان در ادامه بر نظارت بر اجرای نرخ حمل کالا بر اساس تن کیلومتر تأکید کرد و یادآور شد: این اداره کل از زمان ابلاغ نرخ حمل بر اساس تن کیلومتر، جزء اولین استان هایی بود که علی رغم مشکلات فراوان، نسبت به محاسبه و اجرای دقیق آن تلاش کرده است.

پناهنده با اشاره به کنترل تجمع رانندگان حمل و نقل در میدان بار، اضافه کرد: بر این اساس نرخ حمل تمامی مسیرها از مبدا شهرستان های استان با هماهنگی تشکل های صنفی مربوط به هر شهرستان تهیه و به شکل دفترچه ای در اختیار شرکت ها قرار گرفته و در سیستم مدیریت کنترل بارنامه استان نیز ثبت شده است.

وی بیان کرد: در این زمینه از بیستم خرداد سال جاری صدور بارنامه با توجه به مبدأ و مقصد حرکت تنها منوط به درج تن کیلومتر تعریف شده خواهد بود، در غیر این صورت بارنامه صادر نخواهد شد.

مدیرکل راهداری استان همدان همچنین به ایجاد سیستم نوبت دهی در مراکز حمل بار و ایجاد یک صف واحد در این زمینه اشاره کرد و گفت: این استان دارای سه مرکز مهم تجمع رانندگان (پایانه کالای همدان، پایانه سیمان هگمتان در شاهنجرین و شرکت حمل ونقل کالای همدان راه الوند در مجتمع فولاد ویان) است که هم اکنون در پایانه کالای همدان، نوبت دهی بر اساس یک صف واحد به شکل سیستمی در حال انجام است.

این مسئول با اشاره به کنترل تجمع رانندگان حمل و نقل در میدان بار، ابراز داشت: به منظور حمایت و تقویت رقابت سالم بین رانندگان باری کشور و استان، افزایش بهره وری به منظور ارائه خدمات حمل ونقل کالای جاده ای و همچنین پرهیز از بومی گری و نگاه منطقه ای در مراکز عمده بار و حذف واسطه ها از چرخه حمل ونقل، این اداره کل ضمن انجام هماهنگی های لازم با تشکل های صنفی رانندگان و شرکت های حمل ونقل نسبت به تجهیز و آماده سازی زیر ساخت های فنی در مراکز عمده بار استان اقدام کرده و به زودی عملیات نوبت دهی مکانیزه در تمامی مراکز بار عملیاتی می شود.