وحید یوسفی نژاد؛

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: مرکز مهارت های بالینی اورژانس پیش بیمارستانی، خدمات آموزشی به مردم و دوره های تکمیلی برای نیروهای فوریت های پزشکی 115 ارائه می دهد.

وحید یوسفی نژاد در گفتگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری موج کردستان اظهار داشت: تا کنون هشت هزار نفر از اقشار مختلف تحت آموزش های اورژانس پیش بیمارستانی کردستان قرار گرفته اند.

یوسفی نژاد افزود: به علت نبود مکان اختصاصی برای این امر، آموزش ها بصورت جسته گریخته برگزار میشد اما با افتتاح این مرکز امکان توانایی آموزش بصورت دسته بندی و تخصص را داریم.

وی در خصوص نحوه شرکت در این دوره های آموزش فوریت های پزشکی گفت: افراد علاقمند با ثبت نام در سایت دانشگاه علوم پزشکی می توانند در این دوره ها شرکت کنند و در پایان نیز گواهی معتبر ارائه خواهد شد و این دوره ها کاملا رایگان است.

وی با تاکیید بر بروز بودن دانش نیروی های فوریت های پزشکی 115 کردستان اظهار داشت: برای همکاران فوریت های پزشکی نیر که جهت تکرار و آموزش های کاملا تخصصی نحوه لوله گذاری، ماساژ قبلی، آموزش فرایند زایمان داخل آمبولانس که این دوره ها باعث ارائه خدمات هرچه بهتر می شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به دست آورد جدید اورژانس پیش بیمارستانی افزود: برای اولین در در دانشگاه های علوم پزشکی کشور، همکاران ما در اورژانس پیش بیمارستانی کردستان با ابتکار خود یک آمبولانس را به دستگاه انکوباتور مجهز کرده اند.

یوسفی نژاد ادامه داد: یکی از مشکلات ما در استان کردستان موضوع مرگ و میر نوزادان است که بر اساس آمار نسبت به میانگین کشوری بالاتر هستیم. بخاطر اینکه نوزاد تحت تاثیر دمای محیط و شرایطی اقلیمی است و در جابجایی امان دارد جان نوزاد به خطر بیفتد به همین دلیل لازم است در جابجایی ها از آمبولانس های استفاده شود که بتواند شرایط رحم مادر را فراهم کند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطر نشان کرد:استفاده از این آمبولانس ها می تواند نقش بسزایی در جلوگیری از مرگ و میر نوزادان داشته باشد و با اضافه کردن این فعالیت ها در حوزه دانشگاه علوم پزشکی قدمی دیگر در ارتقا سلامت مردم استان بر داریم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار داشت: مرکز مهارت های بالینی اورژانس پیش بیمارستانی که با هزینه 2 میلیارد ریال از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی کردستان احداث و تجهیز شده است.

25 پایگاه شهری اورژانس 115، 32 پایگاه جاده ای، یک پایگاه اورژانس هوایی، یک اتوبوس آمبولانس و 2  پایگاه موتورلانس در استان فعال هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها