سیدجمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان گفت: بازدید دانش آموزی و دانشجویی به صورت هماهنگ کشوری از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای با هدف ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی و شناساندن آموزش‌های مهارتی به دانش آموزان در اردیبهشت ‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان ، سیدجمیل احمدی در گفتگو با خبرنگاران رسانه های کردستان گفت: بازدید دانش آموزی و دانشجویی به صورت هماهنگ کشوری از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای با هدف ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی و شناساندن آموزش‌های مهارتی به دانش آموزان در اردیبهشت ‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای کردستان اظهارکرد: در راستای تحقق بند دوم سیاست های کلی اشتغال ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، مبنی بر «آموزش نیروی انسانی متخصص، ماهر و کارآمد متناسب با نیازهای بازارکار (فعلی و آتی) و ارتقای توان کارآفرینی با مسئولیت نظام آموزشی کشور و توأم کردن آموزش و مهارت، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان متولی اصلی نظام آموزش مهارت و فناوری سیاست ها، اهداف و برنامه های مختلفی را دنبال می کند که در همین راستا اطلاع رسانی، هدایت و فراگیر نمودن هرچه بیشتر آموزش های مهارتی در بین دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی و دانشجویان و همچنین ترویج و نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی در کشور از ابزار کلیدی و زیرساختی تحقق سیاست ها و برنامه های اشتغال به شمار می رود.

 وی افزود: اطلاع‌رسانی، هدایت و فراگیر کردن هرچه بیشتر آموزش‌های مهارتی در جامعه و همچنین ترویج و نهادینه کردن فرهنگ مهارت‌آموزی در کشور از ابزارهای کلیدی و زیرساختی تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال و اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان خاطرنشان کرد: بازدید دانش آموزی از 16 مرکز چارت دار دولتی در سراسر استان فرهنگی کردستان و بیش از 134 آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای؛ مجهز به تجهیزات کارگاهی و آموزشی و مربیان توانمند و با تجربه که ارائه دهنده آموزش های مهارتی،  فرصتی مغتنم در راستای ارتقای ارتباط با یکی از اصلی ترین مخاطبان سازمان که همان آینده سازان ایران اسلامی است را فراهم می سازد.

این مقام مسئول افزود :  اجرای این برنامه اثرگذاری مطلوبی را در توسعه و ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی و شناساندن آموزش‌های مهارتی برای اقشار مختلف جامعه به همراه دارد.

وی برنامه بازدید دانش آموزی و دانشجویی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای سطح استان را از دوم تا یازدهم اردیبهشت ‌ماه سال جاری به‌صورت هماهنگ کشوری اعلام کرد و گفت: بازدید از مراکز مجهز به جدیدترین امکانات کارگاهی و آموزشی ارائه‌دهنده آموزش‌های مهارتی روز دنیا همگام با استانداردهای جهانی در کشور است، فرصتی در راستای ارتقای ارتباط با مخاطبان سازمان اعم از دانش‌آموزان و داشنجویان را به مناسبت هفته معرفی مشاغل فراهم می‌کند.

 در خاتمه مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان گفت: برگزاری دوره های کوتاه مدت کپسولی و معرفی مراکز آموزش فنی و حرفه ای به دانش آموزان از جمله برنامه‌های درنظر گرفته‌شده در طرح بازدید دانش آموزی است.