رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۰ واحد صنعتی آلوده کننده محیط زیست در شهرستان شاهین شهر و میمه جریمه نقدی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان،  مهدی پورقاسم اظهار داشت: 10 واحد صنعتی آلوده کننده محیط زیست در شهرستان شاهین شهر و میمه به جرم تهدید علیه بهداشت عمومی و آلودگی به مبلغ بیش از ۹۰۰میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

وی افزود: این واحدهای صنعتی شامل ۸ واحد در بخش سنگبری و دو واحد در بخش تولیدی بوده است که با فعالیت غیر اصولی از جمله تخلیه ضایعات تولیدی و فعالیت غیر اصولی از جمله انتشار ذرات گرد و غبار  در محیط باعث آلودگی محیط زیست،هوا و تهدید علیه بهداشت عمومی شدند.

پورقاسم اظهار داشت: دراین راستا مسئولان هر یک از واحدها به استناد ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی از جهت ارتکاب جرم علیه بهداشت عمومی و محیط زیست به پرداخت جریمه محکوم شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: یکی از واحدهای تولیدی متخلف به دلیل عدم رفع آلودگی علاوه بر جریمه با دستور مراجع قضایی پلمب و سایر واحدهای متخلف قبل از صدور حکم نسبت به پاکسازی محل های آلوده شده اقدام کردند.