موج

حمید بادامی‌نجات مطرح کرد:

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان در هفتمین نشست شهراندیشی مرکز مطالعات و پژوهش شورای اسلامی شهر همدان از طرح شهاب و شفافیت شورا و شهرداری و نسبت آن با مطالبه گری مردم سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حمید بادامی‌نجات،  نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان سه شنبه 11 تیرماه در هفتمین نشست شهراندیشی مرکز مطالعات و پژوهش شورای اسلامی شهرهمدان، با اشاره به طرح شهاب و شفافیت شورا و شهرداری، مطرح کرد: این سلسله نشست‌ها که نخستین جلسه آن 15 ماه گذشته برگزار شده است، معمولا موضوع آن در حوزه معایب و مزایای کلانشهری بوده و در آن از نظرات و پیشنهدات صاحب نظران استفاده شده که در حال حاضر نشست هفتم را به بررسی طرح شهاب اختصاص دادیم.

 

طرح شهاب و شفافیت شورا و شهرداری

بادامی‌نجات تصریح کرد: در این سلسه نشست‌ها سعی داریم ایرادات احتمالی تمام پروژه‌ها را با استفاده از نظرات مردم برطرف کنیم و در این نشست نیز طرح شهاب را را مانند دیگر کلانشهرها از جمله تهران، مشهد، یزد، شیراز و اصفهان با قدرت تمام آغاز کرده و ادامه دهیم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه طرح شهاب و شفافیت شورا و شهرداری در ابزار بهره‌وری در دوره پنجم شورا تصویب شده است، گفت: با وجود گذشت دو سال از عمر دوره پنجم شورای اسلامی، متأسفانه هنوز موفق به اجرای این طرح نشده‌ایم‌.

وی با اشاره به اینکه طرح شهاب در اسفندماه سال گذشته توسط شورا تصویب شد، عنوان کرد: علت تأخیر ارائه طرح شهاب، تغییرات در هیئت تطبیق فرمانداری بود که حدود ۳ ماه به طول انجامید.

عضو شورای شهر همدان در رابطه با زیرساخت‌های این طرح اضافه کرد: پس از تصویب هیئت تطبیق فرمانداری، زیرساخت‌های راه اندازی این طرح در حال آماده سازی بوده و یکی از استان‌های برتر در این زمینه نیز استان تهران بود که تا کنون به خوبی در این راستا عمل کرده است.

بادامی نجات با اشاره به طرح شهاب و شفافیت شورا و شهرداری، افزود: به دنبال پاسخگویی به مطالبات مردمی هستیم و در هیچ بند و ماده‌ای از قانون این پاسخگویی به مطالبات را منع نکرده مگر در مواردی که به صراحت در مواد قانونی ذکر شده و یا جز اسرار محرمانه است.

وی با بیان اینکه هر جا که منابع مالی وجود داشته باشد به طور قطع فساد هم وجود خواهد داشت، خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها نیز از این انحراف مستثنی نیستند و بیش از 40 درصد فسادهای مالی توسط مردم کشف شده است.

بادامی‌نجات یادآور شد: شورای شهر همدان نیز در طرح شهاب حدود 6 ماده تصویب کرده است و از اوایل مهرماه این طرح با ایجاد زیرساخت‌های شفاف سازی در شهرداری همدان راه اندازی می‌شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به طرح شهاب و شفافیت شورا و شهرداری، گفت: بودجه طرح شفاف سازی نیز برای سال 98 لحاظ شده اگر چه اولویت شورا در بودجه امسال اتمام پروژه‌های نیمه تمام است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها