رئیس پلیس فتای استان اصفهان از کاربران فضای مجازی خواست فریب ثبت نام در آگهی ها و تبلیغات دروغین استخدام را نخورند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی از کاربران فضای مجازی خواست فریب ثبت نام در آگهی ها و تبلیغات دروغین استخدام را نخورده و قبل از واریز هرگونه وجهی از صحت مطالب درج شده در سایت ها و شبکه های اجتماعی اطمینان حاصل کنند.

وی افزود: رصد و پایش کارشناسان این پلیس و همچنین گزارش ها و شکایت های واصله حاکی از آن است که اخیراً افراد سودجو با درج و انتشار پیامک تبلیغاتی و یا درج آگهی در شبکه های اجتماعی از جمله "تلگرام" با عنوان استخدام در شرکت های دولتی و... نظر قربانیان را به خود جلب کرده و به بهانه دریافت هزینه ثبت نام، اطلاعات بانکی و هویتی شهروندان را به سرقت می‌برند.

مرتضوی عنوان داشت: شهروندان توجه داشته باشند که هرگونه گزینش در شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی از طریق رسانه‌های معتبر و سایت های رسمی آن سازمان اعلام می‌شود و نبایستی به تبلیغات ناشناس در کانال ها و شبکه های اجتماعی توجه کنند.

این مقام انتظامی افزود: به کاربران فضای مجازی توصیه می کنم مراقب باشند تا در عملیات های بانکی در دام سایت های فیشینگ نیفتند، از این حتماً به موارد امنیتی مانند آدرس سایت و وجود پروتکل HTTPS در نوار آدرس بالای سایت توجه داشته باشند.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان گفت: شهروندان می توانند در صورت مواجهه با هر گونه مورد مشکوک مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند تا کارشناسان پلیس فتا با متخلفان برخورد قانونی داشته باشند.