رییس اتاق اصناف شهرستان خمینی شهر خبر داد:

رییس اتاق اصناف شهرستان از وجود ۲۰ هزار واحد صنفی در شهرستان خمینی شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، عباسعلی مسیبی در جمع اصحاب رسانه با اعلام این مطلب که خمینی شهر بالغ بر20 هزار  واحد صنفی دارد، گفت: 18هزار از این تعداد واحد صنفی دارای  شناسنامه هستند و2هزار  واحد صنفی فاقد پروانه کسب هستند.

وی بیان داشت: اتاق اصناف شهرستان پیگیری برنامه ها و مشکلات اتحادیه های شهرستان خمینی شهر را بر عهده دارد.

مسیبی با ابراز این مطلب که  بیست هزار واحد صنفی با خانواده هایشان  بخش عمده ای از جمعیت شهرستان را پوشش می دهد، ادامه داد: شعاری که اعضای اتاق اصناف شهرستان در راستای پیشبرد اهداف خود در نظر گرفتند دیدگاه یکسان نسبت به تمام اتحادیه های موجود در  شهرستان است.

وی تصریح کرد: در بحث تفکیک محلات در شهرستان خمینی شهر اعضای هیات رئیسه  اتاق اصناف شهرستان به این دیدگاه کلی معتقدیم و شهرستانی عمل کرده و سعی ما مبنی بر دیدگاه محله ای و شهری نیست و تمایل اعضا براین است که تمام اتحادیه های شهرستان به صورت یکنواخت در این سیستم قرار بگیرند.

مسیبی افزود: نمونه این اقدام در تجلیل از کسبه شهر درچه بود که برای اولین بار در این شهر انجام شد و  از این پس قرار است از ظرفیتهای شهرستانی در اتاق اصناف شهرستان استفاده شود.

رییس اتاق اصناف شهرستان خمینی شهر درباره حضور در اتاق اصناف ایران توضیح داد:  مرداد ماه سال گذشته با شرکت دراتاق ایران توانستیم عضو کمیسیون قانون ومقررات و عضو کمیسیون تخصصی شویم.

مسیبی در مورد کل بازرسی های انجام شده از اول سال97 تا کنون گفت:  26 هزار وهفتصد و شصت وهشت مورد بازرسی انجام شده  که از این بین 268 مورد فرم تعزیراتی خورده است که مرتکب کم فروشی و احتکار وتقلب شده اند.

857 گزارش تخلف از واحدهای صنفی

رییس اتاق اصناف شهرستان خمینی شهر گفت: در سه ماهه اول سال 50مورد فک پلمب گزارش شده است که از نتایج گشت مشترک با سازمان بهداشت واداره تعزیرات شهرستان انجام می شود  وبیشتر مواردتخلف  مربوط به صنفهای اغذیه است.

مسیبی با اشاره به آمار بازرسی های صورت گرفته در خمینی شهر گفت: از ابتدای سال 97 تاکنون بیست هزار و سیصدو هشتاد و نه بازرسی انجام شده که  149 واحد صنفی  اخطار تعزیراتی دریافت کرده اند که این واحدهای صنفی  دچارتخلف انتظامی شده و یا فاقد پروانه کسب بوده اند.

وی مراحل گرفتن پروانه کسب را جزو ضروریات یک اتحادیه یا واحد صنفی خواند و توضیح داد: برای دریافت پروانه کسب شخص باید در سامانه ثبت ، نام نویسی کرده و مراحلی مانند عدم اعتیاد و سوء پیشینه و پرونده اماکن و.... را بگذراند و مبلغ 800 هزار تومان به حساب اتحادیه واریز  کرده که از این مبلغ  20درصد به صورت آنلاین به  اتاق اصناف بر می گردد و درصدی هم به اتاق ایران واریز می شود.

رتبه اول شهرستان خمینی شهر

رییس اتاق اصناف شهرستان خمینی شهر گفت:  50 اتحادیه در شهرستان خمینی شهر وجود دارد  که بعد از استان اصفهان با وجود 80 اتحادیه رتبه اول را دارا هستیم.

مسیبی اضافه کرد: در اتحادیه حمل ونقل دو هزار نفر پروانه کسب دریافت کرده اند و130عضو ثابت دارد ، اتحادیه درود گران 1400 نفر پروانه کسب دارند واتحادیه خواروبار 1200نفر پروانه کسب دارند و اتحادیه تالار ورستورانها 900نفر پروانه کسب دارند.

 مسیبی درباره ظرفیتی که در بخش حوله بافی شهرستان خمینی شهر موجود است، اظهار کرد:  حوله بافان شهرستان خمینی شهر در سال 70دارای رتبه برتر بودند که به دلیل برخی کم کاریها رو به رکود رفت ودر تلاشیم که این صنعت به جایگاه اصلی خود باز گردد.

وی در باره صنایع دستی شهرستان تاکید کرد: صنایع دستی نیز از مشاغل وحرفی است که درشهرستان اتحادیه ندارد و در زمینه ثبت آثار هنری در شهرستان خمینی شهر به دنبال ثبت این آثار و هنرها مانند نان خانگی و نان گلی  ونان کماج هستیم وباید برند شهرستانی شود.

فعالیت 140 ضایعاتی در شهرستان خمینی شهر

رییس اتاق اصناف اشهرستان خمینی شهر در پایان از افزایش ضایعاتی های شهرستان ابراز نگرانی کردو گفت: دسته بندی ضایعاتیهای موجود در شهرستان با همکاری فرماندار شهرستان و طرح شناسایی آنها در دستور کار است و طبق آنار تا کنون 140 ضایعاتی در شهرستان مشغول فعالیت هستند و به آنها ابلاغ شده که هر جه سریعتر برای پروانه کسب اقدام کنند و پس از این نیز پروانه ای در این زمینه صادر نمی گردد.

به گزارش موج؛  ۵۰ اتحادیه در شهرستان خمینی شهر وجود دارد که اتحادیه حمل ونقل با ۲۰۰۰پروانه کسب بزرگترین اتحادیه شهرستان محسوب می شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها