استاندار کردستان گفت: استاد بزرگ موسیقی کُردی، مظهر خالقی به عنوان مهمان ویژه در کنگره بین المللی مشاهیر کُرد حضور خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان،  بهمن مرادنیا ظهر امروز در نشست با خبرنگاران استان اظهار داشت: مظهر خالقی پس از ۳۸ سال به کردستان و زادگاهش برمیگردد و حضور وی منع قانونی ندارد هرچند پروسه‌ی گرفتن ویزای این هنرمند کُرد دچار مشکل شده است.

وی افزود: در این کنگره از چهره های شاخص و نامدار کُرد در اقصی نقاط دنیا تجلیل خواهد لازم به ذکر است بسیاری از افراد و مشاهیری که در خارج از ایران بودند به دلیل برنامه‌هایی که داشتند و تعدادی بدلیل کهولت سن نمی‌توانند شرکت داشته باشند.

استاندار کردستان با اشاره به مهمانان این کنگره بین المللی ادامه داد: اما وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از مهمانان ویژه داخل کشور و استانداران سلیمانیه و هولیر هم از مهمانان ویژه خارجی هستند که در این کنگره حضور پیدا می کنند البته وزیر کشور بدلیل محدودیت پرواز در این کنگره شرکت نمی کند.

کنگره بین المللی مشاهیر کرد در روزهای ۱۱ و ۱۲ تیرماه امسال در دانشگاه کردستان برگزار می‌شود که در این رویداد کلان فرهنگی ۳۰ نفر از مشاهیر کُرد و کُردشناسان در سطح بین المللی مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها