معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهور:

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهور گفت: با توجه به انتظارات از کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بایستی در راستای حمایت از واحدهای صنعتی وتولیدی حرکت نماید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سعید شیرکوند در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کردستان اظهار داشت: در مقابل تحریم های ظالمانه و بی سابقه علیه کشورمان یا باید تسلیم شویم که با روحیه ایرانی سازگار نیست و یا باید مقاومت کنیم که به منظور ساماندهی اقتصاد کشور ستادی به نام ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تشکیل شده و رهبری هم بارها فرموده اند که در یک جنگ اقتصادی قرار داریم.

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهور افزود: اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصاد ریاضتی نیست بلکه به معنای اقتصاد قدرتمند و مقاوم است؛ یعنی اقتصاد را از درون قدرتمند کنیم تا هیچ عامل بیرونی نتواند آن را متزلزل کند.

شیرکوند با اشاره به تشکیل کارگروه رفع موانع تولید، اظهار داشت: این کارگروه اختیارات قانونی دارد و دست ما باز است و اختیارات تام و تمام از رهبری گرفته ایم. 

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهور، خاطرنشان کرد: در این کارگروه نمی خواهیم طبق رویه های اداری موجود حرکت کنیم بلکه یک ظرفیت جدید تعریف می کنیم. 

وی افزود: در جلسات (کشوری) این کارگروه از سران سه قوه و همه نهادها با تمام ظرفیت ها کمک گرفته ایم در استان ها نیز لازم است نماینده قوه قضاییه، دادستان اداره اطلاعات در جلسات حضور داشته باشند. 

شیرکوند، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را به شورای پزشکی تشبیه کرد که باید برای واحدهای بیمار تصمیم گیری شود و تاکید کرد: از این کارگروه باید مصوبه خارج شود. 

وی در ادامه گفت: در کردستان ظرفیت های فراوانی داریم که در گذشته به خاطر عدم جدیت در رویه ها و یا ترس برخی مسوولین از اتهامات، از این ظرفیت ها استفاده نشده است. 

شیرکوند افزود: در این شرایط خاص باید همه ظرفیت های کشور را به کار ببریم و انتظار داریم کردستان ظرفیت های تازه ای برای کشور ایجاد کند. 

معاون اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهور، به تصمیم دولت در خصوص کوچک سازی خود اشاره و خاطرنشان کرد: ما به دنبال خصوصی سازی و واگذاری به بخش خصوصی هستیم اما واگذاری با رها سازی متفاوت است. 

شیرکوند همچنین از تصمیمات اخذ شده و افزایش اختیارات بانک ها در بخشش سودها و جریمه ها، تقسیط ها و ... گفت و تاکید کرد: بانک ها در اجرای این اختیارات نترسند، نهادهای نظارتی، قوه قضاییه و کارگروه تسهیل را در کنار خود داشته باشند و شجاعانه تصمیم بگیرند. 

وی اضافه کرد: از کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و بانک ها انتظار داریم پشت سر سرمایه گذاران بایستند و مشکلات آنها را حل کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها