موج

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی هرمزگان گفت: در سه ماهه اول امسال 548710هکتار کاداستر صادر شده است.

به گزارش خبر گزاری موج، محمد درویش خواه  معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی هرمزگان افزود: سال گذشته از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با عنایت مقام معظم رهبری موفق به صدور 785455 هکتار کاداستر  شدیم.

وی گفت : سال گذشته دو میلیون هکتار از 6میلیون هکتار از اراضی استان هرمزگان دارای سند تک برگ کاداستر شده که طی سال اینده یک میلیون و 500هزار هکتار آن از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی می باشد، دردستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: طرح ملی کاداستر یکی از طرح های محوری است که با همکاری ادارات ثبت اسناد در حال اجرا است که با اجرای این طرح گامی مهم در تثبت و حاکمیت دولت بر اراضی ملی و پیشگیری از موقع زمین خواری به شمار می رود.

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی هرمزگان افزود: هدف از اجرای این طرح را تضمین و تثبیت قطعی مالکیت دولتی، تقویت مدیریت و نظارت دولت بر املاک ملی و دولتی، شناسایی و برخورد با متجاوزان و جلوگیری از زمین خواری، توسعه مدیریت علمی و فنی در پایش منابع طبیعی، پیشگیری از رانت اطلاعاتی و اجرای زیرساخت آمایش سرزمین برای تضمین سرمایه گذاری شناسایی و برخورد با متجاوزین در اراضی ملی و دولتی برشمرد.

درویش خواه گفت: با توجه به این که با اجرای این طرح مشخصه‌های اراضی همچون اندازه، کاربری، مشخصات رقومی، ثبتی و یا حقوقی به نقشه بزرگ مقیاس اضافه می شود و در بانک کاداستر سازمان ثبت بارگذاری شده که از همین رو اشخاص حقوقی و حقیقی نمی‌توانند سند مالکیت معارضی را دریافت کنند که این اقدام دفاع از انفال و حقوق دولت را در پی دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها