موج

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان خبر داد:

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان از برگزاری دومین جشنواره مهارت‌آموختگان کارآفرین برتر در اصفهان خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، آرش اخوان با اشاره به برگزاری دومین جشنواره مهارت‌آموختگان کارآفرین برتر گفت: به منظور آشنایی و شناسایی مهارت آموختگان کارآفرین در رشته‌ها و حرفه‌های گوناگون در خوشه‌های صنعت، خدمات، کشاورزی، فرهنگ و هنر و فناوری نوین در راستای معرفی الگوهای برتر کارآفرین به جوانان جامعه اهتمام می‌شود.

وی بیان داشت: امروزه در بسیاری از اقتصادها، کارآفرینی عنصر کلیدی رشد و توسعه است.

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان ادامه داد: موضوع محدود بودن فرصت‌های شغلی در مقابل رشد روزافزون متقاضیان اشتغال در بخش استخدام و مزدبگیری، اهمیت سوق دادن جمعیت فعال اقتصادی را به سمت خوداشتغالی و راه‌اندازی کسب و کار مستقل دوچندان کرده است.

وی تصریح کرد: همچنین بر اساس راهبرد سوم سند راهبردی مهارت و فناوری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، با عنوان توسعه و ارتقاء آموزش‌های مهارتی، سیاست هشتم با عنوان توسعه مشاوره آموزشی و شغلی در کلیه مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای، برنامه شناسایی مهارت آموختگان موفق و معرفی آنان به عنوان الگو برای مهارت آموزان، با هدف ارتقاء فرهنگ مهارت‌آموزی پیش بینی شده است.

اخوان بیان داشت: در فعالیت‌های مشاوره هدایت آموزشی – شغلی حوزه معاونت آموزش در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، سیاست‌های اشتغال بیشتر به فعالیت‌های کارآفرینانه و هدایت و حمایت از مهارت آموختگان کارآفرین معطوف شده است و بخشی از این سیاست‌ها به مجموعه اقدامات از جمله شناسایی و انتخاب مهارت آموختگان کارآفرین و ارائه الگوهای برتر کارآفرینی مهارت محور مربوط می‌شود.

 وی خاطرشان کرد: به همین منظور با شناسایی مهارت آموختگان کارآفرین در رشته‌ها و حرفه‌های گوناگون در خوشه‌های صنعت، خدمات، کشاورزی، فرهنگ و هنر و فناوری نوین در راستای معرفی الگوهای برتر کارآفرین به جوانان جامعه اهتمام می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان گفت: تجربه برگزاری نخستین جشنواره مهارت آموختگان کارآفرین برتر طی سال گذشته و برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره در سطوح استانی و کشوری در هفته ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، نویدبخش توفیق سازمان در تربیت مهارت آموختگان کارآفرین و الگوسازی این افراد بوده است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها