نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد در نماز جمعه این هفته گفت: ایستادگی و مقاومت در برابر مستکبران از مهمترین رسالت های مسئولان و دست‌اندرکاران نظام اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد گفت: ایستادگی و مقاومت در برابر مستکبران از مهمترین رسالت های مسئولان و دست‌اندرکاران نظام اسلامی است و ضعف در مقاومت برابر با تباهی و نابودی جامعه است.

ناصری یزدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز استان یزد با بیان این‌که بصیرت افزایی یکی از مهمترین رسالت‌های مؤمنان در برابر توطئه‌های دشمنان دین است، اظهار کرد: متأسفانه برخی افراد با بی بصیرتی و تبعیت از دشمنان نظام، از عاملان استکبار برای تحقق توطئه‌های شوم علیه ارزش‌های انقلاب می‌شوند.

وی پایداری در عقیده را ویژگی انسان‌های مؤمن دانست و افزود: عاقبت سنجی از دیگر رسالت‌های مهم افراد در جامعه اسلامی است که تفاوت بین انسان‌های با بصیرت و ناآگاه را در جامعه مشخص می‌کند.

خطیب جمعه یزد با بیان این‌که منشأ بسیاری از چالش‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی امروز کشور بی بصیرتی و عدم عاقبت سنجی است، یادآور شد: دشمنان نظام و انقلاب سعی دارند با طرح و اجرای توطئه‌های شوم فرهنگی و اجتماعی فرصت تفکر را از مردم و مسئولان گرفته و بنیان خانواده را در جامعه اسلامی متزلزل کنند.

ناصری‌یزدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت آغاز هفته افشای حقوق بشر آمریکایی، تصریح کرد: مهمترین دلیل خنثی شدن توطئه‌های آمریکا در زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایستادگی امام راحل و تیزبینی ایشان در شناخت تفکر حقوق بشر آمریکایی است.

وی با بیان این‌که مقاومت در دوران مختلف تاکنون عزت ایران و پایه‌های ارزشی انقلاب را در برابر دشمنان حفظ و حراست کرده است، ادامه داد: شیعیان ایران بر خلاف حاکمان بی کفایت عربستان سعودی به خوبی توانستند عزت و اقتدار اسلام ناب محمدی را در برابر مستکبران حفظ کنند.