موج

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سنندج؛

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سنندج گفت: سالانه 46 هزار تن توت فرنگی در استان تولید می شود که بطور میانگین 15 تن در هر هکتار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان،  دادور سهرابی روز پنجشنبه در دومین جشنواره توت فرنگی کردستان اظهار داشت:سطح زیر کشت توت فرنگی این استان 3 هزارو 400 هکتار  و در شهرستان سنندج یک هزار و 800 هکتار است.

سهرابی افزود: 13 هزار خانوار توت فرنگی کار در قالب 17 هزار بهره بردار در زمینه تولید توت فرنگی در استان مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: متوسط سطح کشت برای هر بهره بردار 2 هزار متر مربع است و به طورمیانگین در یک هکتار 14 تا 15 تن توت فرنگی تولید می شود و 85 درصد این مزارع مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سنندج با اشاره به اینکه در راستای افزایش بهره وری مزارع تاکنون چهار رقم جدید از سوی محققان جهاد کشاورزی معرفی شده است یادآورشد: در این راستا 20 دستگاه پری‌کولین تحویل بهره برداران شده تا برای افزایش مدت نگهداری محصول، دمای توت فرنگی را در زمان برداشت از 35 درجه به چهار درجه سانتی گراد بالای صفر ببرساند.

سهرابی گفت: علاوه بر این حمایت ها سازمان جهاد کشاورزی سالانه نزدیک به یک میلیون نشا توت فرنگی را به صورت گلدانی را در بین کشاورزان توزیع می‌کند.

وی با اشاره به خدمات جهاد کشاورزی به کشاورزان گفت: پنج دستگاه خاور یخچال دار جهت حمل محصول و تسهیلات با سود 10 درصد به بهره برداران پرداخت می شود.

وی در پایان با اشاره به مرغوبیت توت فرنگی کردستان گفت: توت فرنگی کردستان یک برند و شناخته شده است .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها