رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان گفت: اعتبار مناسبی برای تکمیل طرح های بزرگ استان در حوزه زیر ساخت ها در نظر گرفته شده و در حوزه اقتصاد مقاومتی هم تأثیر ویژه ای دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان،  بهرام نصراللهی زاده روز یکشنبه در نشست هم‌اندیشی اقتصاد مقاومتی با حضور معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: طرح های اقتصادی برای تدوین و تبیین به ستادهای استانی واگذار شده  در زمینه طرح‌های اقتصاد مقاومتی از تمرکز گرایی در برنامه ریزی کشور فاصله گرفته شده است.

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کردستان با اشاره به تسریع در طرح های اقتصاد مقاومتی ادامه داد: طرح های مختص اقتصاد مقاومتی باید به صورت یک ساله تعریف میشود اگر هم ماهیت یکساله نداشته باشند، اهداف آن باید برای همین مدت تعریف و محقق شود.

وی با اشاره به سیاست های اقتصاد مقاومتی افزود: ۷۶ محور در حوزه سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی تعیین شده است در این راستا هر استانی باید ۳۰ طرح را تبیین و به ستاد مرکزی معرفی کند.

وی به بیان افزایش  اعتبارات عمرانی کردستان در سال جاری گفت: اعتبارات عمرانی استان ۳۸ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و اعتبار راه آهن تهران - همدان - سنندج در حوزه استان از ۴۸۰ میلیارد ریال در سال ۹۷ به یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در سال جاری افزایش یافته و اعتبار کریدور شمال - جنوب هم از ۶۰۰ میلیارد ریال به یک هزار و ۹۳۰ میلیارد ریال رسیده که جهش مناسبی به شمار می رود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان تاکید کرد: ضریب نفوذ گاز طبیعی در روستاهای استان امسال به ۹۶ درصد می رسد و جشن پوشش ۱۰۰ درصدی جمعیت روستایی دهگلان از نعمت گاز طبیعی هم برگزار می شود.