موج

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان با اشاره به پتانسیل های موجود در استان کردستان گفت: سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری کشور استان کردستان را در لیست اولویت های خود برای توسعه گردشگری قرار داده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سید محسن علوی پیش از ظهر امروز در دومین جشنواره توت فرنگی کردستان  که در روستای شیان برگزار شد،  اظهار داشت: استان کردستان به واسطه مناطق زیبا ودیدنی ونیز داشتن رسم و رسوم های گوناگون در برنامه سازمان میراث فرهنگی در اولویت توسعه گردشگری قرار گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان  گفت: ایران به دلیل پتانسیل ها و ظرفیت بالای که در حوزه اکوتوریسم و گردشگری روستایی دارد در جهان به عنوان میزبان برگزاری این همایش جهانی انتخاب شده است.

وی با اشاره به اینکه در کشور برای برگزاری این مراسم 16 استان داوطلب شده بودند افزود: از میان این استان ها به دلیل پتانسیل های بالای گردشگری روستایی میزبانی همایش به کردستان و کرمانشاه واگذار شد.

علوی اضافه کرد: سازمان میراث فرهنگی کشور برای توسعه گردشگری این استان برنامه های ویژه در نظرگرفته است که مطالعات توسعه گردشگری کردستان با همکاری موسسه تحقیقاتی جایکای ژاپن و انتخاب کردستان به عنوان 2 مقصد ویژه گردشگری کشور از جمله این برنامه ها است.

وی افزود: در این راستا طرح توسعه گردشگری غرب کشور با همکاری 10 استان غرب کشور از دیگر برنامه های سازمان مهم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: استان های کردستان و کرمانشاه به دلیل داشتن ظرفیت های بالقوه به صورت مشترکت میزبان همایش جهانی توسعه گردشگری روستایی و اکوتوریسم در سال 2020 هستند.

علوی در خصوص آمار بوم گردی استان نیز گفت: در حال حاضر 12 خانه بوم گردی در استان فعال شده و درخواست تاسیس 40 واحد دیگر نیز در دست بررسی بوده که نشانه موفقیت این طرح در استان است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان افزود: هدف از برگزاری این برنامه ها جلب توجه مردم و گردشگران به مناطق ناشناخته گردشگری استان است.

وی با اشاره به اینکه جشنوارهای گذشته در این راستا بسیار موثر بوده اضافه کرد: حضور مهمان های استانی، کشوری، و بین المللی امروز در این جشن گویای موفقیت آمیز بودن تلاش های این عرصه است.

در پایان این مراسم که توسط میراث فرهنگی شهرستان سنندج و با همکاری جهاد کشاورزی این شهرستان و بخشداران سیروان برگزار شد از برگزارکنندگان این مراسم و توت فرنگی کاران نمونه استان با لوح و هدایایی تقدیر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، استان کردستان هم اکنون دارای سه هزار و 400 هکتار باغ توت فرنگی است که 17 هزار بهره بردار آن سالانه بین 42 تا 47 هزار تن محصول شامل 75 درصد از کل تولید توت فرنگی کشور را روانه بازار مصرف می کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها