نماینده تام الاختیار دانشگاه یزد گفت: 59 درصد داوطلبان کنکور سراسری امسال در یزد زن و 41 درصد مرد هستند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سید محسن میرحسینی نماینده تام الاختیار دانشگاه یزد گفت: در کنکور امسال نیز گروه آموزشی علوم تجربی همانند سال گذشته، با ۳۹ درصد متقاضی، بیشترین تعداد داوطلب را نسبت به رشته‌های دیگر آزمون دارد.

وی تصریح کرد: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ به‌منظور پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم یا شبانه، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی صورت گرفته است.

میرحسینی تعداد داوطلبان رشته علوم تجربی در استان را هفت هزار و۱۶۹ نفر بیان کرد و افزود: از این تعداد چهار هزار و ۳۳۷ نفر زن و دو هزار و ۸۳۲ نفر مرد است که صبح روز جمعه ۱۴ تیرماه به رقابت می‌پردازند.

وی تعداد داوطلبان رشته زبان‌های خارجی یکهزار و ۵۲۱ نفر زن و ۸۴۱ نفر مرد اعلام کرد و گفت: این دواطلبان عصر روز جمعه به رقابت می پردازند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه داوطلبان رشته‌های علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح پنجشنبه ۱۳ تیرماه و داوطلبان رشته هنر عصر همان روزبه رقابت می‌پردازند تصریح کرد: تعداد داوطلبان رشته علوم ریاضی و فنی در استان یزد ۲هزار و ۴۰۲ نفر است که از آن تعدادیکهزار و ۶۳۳ نفر مرد و ۷۶۹ نفر زن، رشته علوم انسانی یکهزار و ۵۱۸ نفر مرد و ۲هزار و ۵۹۹ نفر زن و رشته هنر ۵۸۱ نفر مرد و یکهزار و ۳۵۷ نفر زن است.

وی ادامه داد: داوطلبان شهر یزد در دو حوزه برگزاری آزمون در دانشگاه یزد و آموزشکده فنی شهید صدوقی با هم به رقابت می پردازند.

نماینده تام‌الاختیار دانشگاه یزد در برگزاری آزمون‌های سراسری در خصوص زمان و مکان برگزاری این آزمون در دانشگاه یزد گفت: داوطلبان زن در حوزه امتحانی گروه آموزشی علوم ریاضی و فنی در سالن فجر، داوطلبان مرد در سالن غدیر، داوطلبان زن در گروه آموزشی علوم انسانی در پردیس علوم و داوطلبان مرد در ساختمان توحید و داوطلبان زن گروه آموزشی هنر در سالن غدیر و داوطلبان مرد در سالن فجر است.

میرحسینی اظهار داشت: داوطلبان زن در حوزه امتحانی گروه آموزشی علوم تجربی در سالن‌های غدیر، فجر و ساختمان توحید و داوطلبان مرد در پردیس علوم و ساختمان امامت، داوطلبان زن و مرد در گروه آموزشی زبان‌های خارجی در سالن‌های غدیر و فجر دانشگاه یزد است.

میرحسینی تأکید کرد: به‌منظور رفاه شرکت‌کنندگان، داوطلبینی که حوزه امتحانی آن‌ها سالن‌های غدیر و فجر است از ورودی دانش واقع در بلوار دانشگاه و داوطلبینی که حوزه امتحانی آن‌ها ساختمان‌های توحید و پردیس علوم است از ورودی بصیرت واقع در بلوار شهیدان اشرف به دانشگاه وارد شوند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: به همراه داشتن کارت ورود به آزمون به همراه یک کارت شناسایی معتبر عکس دار الزامی است.