شهردار بستک از نصب پایه چراغ های بلوار حافظ با طراحی ویژه و با نمادی از معماری اصیل بستکی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سید بدر آل عبائی با اشاره به اجرا معماری بستکی در پروژه های شهرسازی بستک، اظهار داشت: بستک شهری کهن با سبک معماری منحصر بفرد می باشد که در طی قرنهای متمادی، اساتید و معماران خبره و نخبه ی این دیار، عالمانه و با دستانی هنرمند جلوه ویژه ای به این شهر  بخشیده اند.

آل عبائی افزود: بر خود وظیفه دانستم ، با مشورت شورای اسلامی شهر بستک و مشاوره و کمک شهاب الدین ارفعی که از طراحان و معماران بنام و برجسته کشور هستند، نماد خاصی از معماری بستکی را اجرا می کنیم.

وی در ادامه گفت: این امر با طراحی و ساخت پایه چراغ های معابر با نمادهای بادگیر و اشکالی برگرفته از سرستونها، پایه ستونها، طاقها و پنجره های با معماری اصیل بستکی در  یکی از  بلوارهای  ورودی شهر (بلوار حافظ) صورت گرفت و اثری ماندگار و در عین حال نو (به لحاظ اجرای یک اثر معماری بر روی چراغ معابر شهری ) به عنوان بخشی از هنر و معماری این دیار جلوه ای خاص به شهرمان بستک ببخشیم.

وی با اشاره به اینکه این پایه چراغها توسط اساتید جوان و چیره دست بستکی ساخته، رنگ آمیزی و سپس در تاریخ چهارم تیرماه ۹۸ آخرین پایه چراغ  این بلوار نصب  شد.