موج

وزیر نیرو در سفر به لرستان:

وزیر نیرو در آئین افتتاح پروژه آبرسانی به کوهدشت، گفت: در حقابه سد معشوره بازنگری می شود.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، رضا اردکانیان وزیر نیرو در آئین افتتاح پروژه آبرسانی به کوهدشت، گفت: حقابه سد معشوره بازنگری می شود.

وزیر نیرو، تاکید کرد: در جلساتی که با استاندار و مسوولین لرستان داشتیم مقرر شد تا در تخصیص سد معشوره بازنگری شود.

اردکانیان تخصیص سد معشوره را بسیار مهم دانست و ادامه داد: در بازدیدهای میدانی از لرستان، احداث مخازن مورد نیاز، تامین آب شرب پایدار و کنترل سیلاب در این استان مورد توجه قرار گرفته است.

سیلاب؛ فرصت باشد، نه تهدید

وی افزود: هفته های آینده بازبینی ها جمع بندی خواهد شد و آنچه مسلم است سعی می کنیم اگر سیلابی در لرستان رخ داد برای مردم منفعت داشته باشد.

وزیر نیرو با تاکید بر انجام اقدامات پیشگیرانه برای حذف یا کاهش خسارات سیل اضافه کرد: اگر در زمان بارش ها مشکلی ایجاد می شود به دلیل نحوه برخورد ما با مساله آب است.

او با اشاره به تغییر اقلیم در ایران ادامه داد: باید منطبق با دستاوردها برنامه ریزی و از اتفاقات رخ داده برای آینده بهره برداری کنیم.

رضا اردکانیان همچنین افزود: وزارت نیرو 536 طرح آب، برق و آبفا با اعتبار 35 هزار و 470 میلیارد ریال در دست اجرا دارد که پیشرفت آنها 64 درصد و نسبت به سایر استان ها مطلوب است.

در این سفر، 13 طرح حوزه نیرو در لرستان افتتاح می شود

وی گفت: طی 2 روز 13 طرح در لرستان افتتاح و بهره برداری شده و می شود که علاوه بر این، ارتباط با مردم در این سفر در دستور کار است.

اجرای طرح های وزارت نیرو در لرستان باید سرعت بگیرد

وزیر نیرو اضافه کرد: راه های متعددی برای تامین منابع مالی را باید پیش بینی کنیم و شرکت آب و فاضلاب در استفاده از ظرفیت های مالی کشور پیشگام شده که امیدواریم اجرای این طرح ها در لرستان سرعت بیشتری بگیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها