معاون استاندار اردبیل :

معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار اردبیل گفت: امسال 237میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی سرمایه‌ای برای استان اردبیل اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، مسعود امامی یگانه در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان اردبیل گفت: به نسبت سال گذشته هر چند اعتبارات استان 75 درصد رشد داشته اما به دلیل وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه این میزان منابع جوابگوی پروژه‌های نیمه تمام و الزامات تعریف شده در بودجه نیست و باید از همه ظرفیت های ممکن استفاده شود.

وی ابراز امیدواری کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی، اعضای شورای برنامه‌‌ریزی و توسعه استان و شهرستان از ظرفیت بخش خصوصی و مشارکت‌های مردمی بیشتر استفاده کنند.

معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار اردبیل ضرورت تامین زیرساخت‌ها را در کنار تکمیل پروژه‌های تولیدی و اشتغال آفرین و تقویت پروژه‌های گردشگری را ضروری خواند و بیان کرد: در توزیع اعتبارات ایجاد حمایت از طرح‌های اشتغالزا، رونق تولید و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام با پیشرفت 80 درصد در اولویت جدی و اساسی استان قرار دارد.

امامی یگانه ممنوعیت اجرای پروژه های جدید را  بخش‌های مختلف یادآور شد و گفت: باید مدیران دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مختلف در جذب اعتبارات ملی اهتمام ویژه نمایند، چرا که 80 درصد اعتبارات دولت از طریق وزارتخانه‌ها و درقالب پروژه‌های ملی توزیع می‌شود.

وی بیان کرد: قطعا در ارزیابی دستگاه‌های اجرایی استان جذب اعتبارات ملی یکی از آیتم‌های اصلی خواهد بود و ضرورت دارد از همین شروع فصل کاری با جدیت در جذب اعتبارات تسریع گردد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل ادامه داد: عملکرد دولت در سال‌های اخیر مطلوب بوده اما در حوزه اطلاع‌رسانی آنگونه که شایسته است این عملکرد برای مردم اطلاع‌رسانی نشده ومردم در جریان کارها و اقدامات گسترده انجام شده قرار ندارند.

امامی یگانه افزود: باید با خلاقیت به دنبال جذب منابع بیشتر برای اجرای پروژه های استانی باشیم که نمونه آن حرکت ابتکاری مدیریت استان در جذب 750 میلیارد تومان فاینانس از طریق بانک ملی بود که به تحرک و تحول پروژه راه آهن اردبیل منجر شده است.

وی با انتقاد از موانع به وجود آمده برای برخی از سرمایه‌گذاران از طریق برخی از کارشناسان دستگاه‌های اجرایی اظهار کرد: ما هر قدر می‌توانیم باید موانع و مشکلات پیش روی سرمایه‌گذاران را رفع کنیم تابا تسهیل این امر آنها با رغبت و انگیزه بیشتر در این کار ورود کنند.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل سهم شهرستان اردبیل از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان 50 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: در کنار این میزان اعتبار باید با جذب اعتبارات ملی و سرمایه‌گذاری‌هایی که در بخش مختلف انجام خواهد شد، این اعتبارات را صرف پروژه‌های اولویت‌دار در مرکز استان نمود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها