مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از صدور بیش از 2 هزار کارت سلامت از ابتدای سال، ویژه رانندگان ناوگان برون شهری همدان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، مصطفی پناهنده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان با اشاره به

صدور  2 هزار و 873 کارت سلامت ویژه رانندگان برون شهری در همدان، گفت: در مدت مشابه پارسال نیز 2 هزار و 976 کارت سلامت صادر شد.

 

سلامت رانندگان و صدور کارت سلامت

پناهنده با اشاره به فعالیت شش مرکز طب کار برای بررسی سلامت رانندگان و صدور کارت سلامت در استان افزود: سه شرکت طب کار در همدان، یک شرکت در ملایر، یک شرکت در نهاوند و یک شرکت در اسدآباد زیر نظر این اداره کل همه آزمایش های تشخیص طبی، معاینات بالینی، بینایی سنجی و شنوایی سنجی ویژه رانندگان را انجام می‌ دهند.

پناهنده ادامه داد: با توجه به جایگاه سلامت شغلی رانندگان حرفه‌ای در کاهش حوادث جاده‌ای و افزایش بهره وری شاغلان این حرفه، دریافت کارت سلامت الزامی است.

مدیرکل راهداری استان همدان، ارائه کارت سلامت شغلی ویژه رانندگان حرفه‌ای را یکی از مدارک مورد نیاز برای دریافت و تمدید کارت هوشمند رانندگی عنوان کرد و یادآور شد: از ابتدای سال همچنین 106 کارت هوشمند صادر، 126 کارت تعویض و کارت 3 هزار و 421 راننده نیز تمدید شده است.

این مسئول اضافه کرد: معرفی نامه تامین اجتماعی، کارت سلامت، صلاحیت فردی، دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی سیکل، گواهینامه متناسب با وسیله نقلیه، دارا بودن مدرک کلاس های آموزشی از جمله مدارک و شرایطی است که برای دریافت کارت هوشمند الزامی است