معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان از پرداخت تسهیلات مسکن مددجویی در سه ماهه نخست سال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علی بحیرایی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان ضمن اشاره به پرداخت تسهیلات مسکن مددجویی، اظهار داشت: تأمین مسکن متناسب، مقاوم و بادوام برای مددجویان یکی از تأثیرگذارترین و مهمترین نیازهای این افراد است که موجب آرامش خاطر و امنیت می شود.

 

پرداخت تسهیلات مسکن مددجویی

بحیرایی افزود: 51 مورد تسهیلات مسکن به مبلغ 322 میلیون تومان به افراد نیازمند تحت حمایت و 15 مورد ودیعه مسکن با هزینه 113 میلیون تومان به آسیب دیدگان از سیل پرداخت شده است.

وی با اشاره به پرداخت 66 مورد تسهیلات مسکن در سه ماهه نخست امسال اظهار کرد: خرید و مقاوم سازی مسکن مددجویی همواره یکی از مهمترین دغدغه های این نهاد بوده و در این جهت طرح‌های متنوعی در قالب برنامه‌های توسعه به اجرا گذاشته شده که طرح بهسازی، نوسازی و خرید واحدهای مسکونی برای مددجویان یکی از مهمترین این طرح‌ها در کشور است.

بحیرایی همچنین به ارائه 1241 مورد وام کارگشایی تسهیلات حمایتی به مددجویان همدانی اشاره کرد و ادامه داد: در این زمینه پنج میلیارد و 38 میلیون تومان بودجه پرداخت شده است تا گره ای از کار ولی نعمتان این نهاد گشوده شود.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات مسکن مددجویی، ابراز امیدواری کرد با همراهی بیش از پیش خیران و نیک اندیشان این مرز و بوم بتوانیم تمامی مشکلات خانواده های آبرومند که دست روزگار با آن ها سر ناسازگاری گذاشته و در پیچ و خم کوچه های زندگی مانده اند حل کنیم.