فرماندار شهرستان بیجار خبر داد:

فرماندار شهرستان بیجار گفت: تعداد 450 نفر از روستائیان بیجار که درخواست اخذ تسهیلات را داشته بودند توانستند ازتسهیلات بنیاد برکت بهره مند شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، علی اکبر ورمقانی روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی اجرای طرح‌های بنیاد برکت اظهار داشت: با توجه به اینکه بیشتر تسهیلات بانکی برای متقاضیانی که ضامن کارمندی ندارند به بن‌بست خورده است انتظار می‌رود بنیاد برکت برای رفع این چالش ضمانت نامه‌ها را به صورت ویژه تغییر دهد و موجب رونق اقتصادی در بنگاه‌های کوچک و زود بازده شود.

فرماندار شهرستان بیجار افزود: این میزان سرمایه گذاری در قالب تسهیلات ارزان قیمت با هدف توسعه روستایی و اثبات شغل پایدار به متقاضیان پرداخت شده است که متقاضیان و سرمایه گذاران زیر نظر بنیاد برکت فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه تا کنون از محل کمک های بنیاد برکت 143 طرح با اعتباری بیش از 45  میلیارد ریال در این شهرستان اجرا شده است اضافه کرد: 75 درصد این سرمایه گذاری ها توسط بنیاد برکت انجام شده و بقیه نیز از محل آورده متقاضیان بوده است.

ورمقانی گفت: دامداری و کشاورزی بیشترین شغل پایدار مردم شهرستان را تشکیل داده است و انتظار داریم بنیاد برکت در سایر حوزه‌های اقتصادی و ایجاد اشتغال نیز سرمایه گذاری کند.

وی افزود: بنیاد برکت در راستای اهدای تسهیلات تا بیش از 20 میلیارد ریال بلاعوض جهت کمک به خودکفایی طرح‌های اجرایی را یاری می کند و بیش از 95 درصد تسهیلات بنیاد برکت در حوزه جهاد کشاورزی شهرستان پرداخت شده است.

فرماندار شهرستان بیجار اضافه کرد: در روستای های این شهرستان تا کنون 450 نفر متقاضی استفاده از تسهیلات بنیاد برکت هستند که 250 نفر از آنان در اولویت برنامه کاری این بنیاد قرار گرفته اند.

وی یادآور شد: 6 روستا با اعتباری بالغ حدود 60 میلیارد ریال از بودجه حمایتی پارسال بنیاد برکت باقی مانده که انتظار می رود با حمایت بخشداران در شهرستان جذب شود و امسال نیز هشت روستا با توجه به گستردگی شهرستان بیجار و با تأمین اعتبار می شود.

فرماندار شهرستان بیجار گفت: بنیاد برکت در یک سال گذشته حدود 40 میلیارد ریال اعتبار در حوزه کشاورزی و دامداری این شهرستان سرمایه گذاری کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها