رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر گفت: دانش آموزان شهر درچه از داشتن فضاهای ورزش و فرهنگی و پژوهش سرای دانش آموزی محروم هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، ابراهیم باقری در جلسه شورای آموزش و پرورش اظهار داشت: درچه با جمعیتی بالغ بر 50 هزار نفر از 29واحد آموزشی دولتی برخوردار است.

وی افزود: شهر درچه در غرب اصفهان با جمعیتی بالغ بر 50هزار نفر و تقدیم 530شهید به اسلام و 5شهید مدافع حرم و 2شهید مدافع وطن  تنها دارای  29 مدرسه دولتی است.

ابراهیم باقری اظهار کرد:  13 واحد آموزشی در شهر درچه فرسوده است که نیاز به بازسازی دارد و 9 واحد آموزشی نوساز را داراست واز میان 29 واحدآموزشی 14واحد از سیستم گرمایشی استاندارد استفاده می کنند.

باقری در باره تکمیل هنرستان فنی حرفه ای پسرانه شهر درچه توضیح داد: یک هنرستان پسرانه با کمک خیرین ساخته شد که  در حال تکمیل است وتنها 30درصد از ساخت آن باقی مانده است که این کار برعهده نوسازی مدارس است که تا کنون و بنا بر شرایط اقتصادی  نسبت به تعهدات خود عمل نکرده است.

 رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر با وجود فضای آموزشی کم که در شهر درچه وجود دارد اذعان کرد:در دوفضای آموزشی چهار مدرسه برقرار است که عبارت است از دو دوره متوسطه اول با 283 دانش آموز و دو دوره ابتدایی با تعداد 319 دانش آموز که همزمان باهم  در حال آموزش و یادگیری هستند واین در حالی است که ساعات آموزشی دوره ابتدایی با دبیرستان متفاوت است و مشکلاتی از نظر دوره سنی و ساعات تدریس به وجود آورده است.

باقری اعلام کرد: شهر درچه از وجود  پژوهش سرای دانش آموزی و فضای ورزشی و کانون فرهنگی  نیز محروم است در حالیکه این شهر با ناحیه 3 اصفهان موزاییک است و ناحیه 3استان از نظر فضاهای فرهنگی ،آموزشی و ورزشی موقعیت مطلوبی دارداین منطقه دارای 17سالن سرپوشیده ورزشی است و 6کانون فرهنگی درآن قرار دارد واین موضوع  به یک آسیب شناسی احتیاج دارد چون شهر درچه فاصله چندانی با این ناحیه ندارد امام از نظر تفاوت بین آنها فاصله بسیاری است.

وی از وجود 3259 نفردانش آموز پسر و 3754 نفر دانش آموز دختر  در شهر درچه خبر داد وگفت: اکثر دانش آموزان در مدارس غیر دولتی مشغول به تحصیل هستند.

باقری با بیان اینکه درچه شهر شاهد نمونه کشور است وهر خانه ای یک شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده است از کم کاری خیرین گله کرد و گفت : با تشکیل مجمع خیرین مدرسه ساز که حدود 100خیر در آن شرکت دارند امید است فعالیتهای ویژه ای در زمینه ساخت وساز مدارس درشهر شاهد نمونه کشور شهر درچه  انجام شود.

رییس آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر در پایان خاطر نشان کرد: ارزش کار تربیتی از کار آموزش از اهمیت بیشتری برخوردار است وبرای انجام فعالیتهای تربیتی نیاز به فرهنگسرا و پژوهش سرای دانش آموزی است و امیدواریم این وضعیت بهبود پیدا کند.