دیدار دو تیم پرتغال و استرالیا از هفته چهارم لیگ والیبال ملت‌های جهان با برتری 3-0 استرالیا به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، دیدار دو تیم ملی والیبال پرتغال و استرالیا از آخرین روز هفته چهارم لیگ ملت‌های جهان با برتری 3 - 0 استرالیایی‌ها به پایان رسید. دو تیم استرالیا و پرتغال که به ترتیب در رده‌های چهاردهم و پانزدهم جدول قرار دارند، برای بهبود جایگاه خود در دیداری فینال گونه از ساعت 15:30 دقیقه امروز به مصاف هم رفتند.

ست اول، پرتغال 23 - استرالیا 25

حدود 700 هوادار پرشور اردبیلی با آغاز ست نخست تماشاگر این دیدار هستند و رفته رفته بر تعداد تماشاگران افزوده می‌شود. با شروع مسابقه استرالیایی‌ها که به نظر تیم منظم‌تری نشان می‌دادند توانستند با برتری نسبی و با نتیجه 8-6 وقت استراحت فنی اول را به سود خود پایان ببرند، اما شاگردان هوگو سیلوا که به نظر چیزی برای از دست دادن نداشتند با چند تغییر فنی اختلاف موجود را جبران کرده و 12 - 11 از حریف اقیانوسیه خود پیش افتادند. مارکو فریرا قدرتی زن پرتغالی‌ها نیز اکثر پاس‌های روی تور را تبدیل به امتیاز می‌کرد در جبران اختلاف موجود موفق عمل کرد تا باعث شد امتیازات پایانی این دیدار نزدیک به هم طی شود اما در پایان استرالیایی‌ها در امتیازات پایانی موفق ظاهر شده و 25 - 23 نتیجه این ست را به سود خود تغییر دادند.

ست دوم، پرتغال 22 - استرالیا 25

ست دوم دیدار با بازی پایاپای هر دو تیم آغاز شد هر چند پرتغالی‌ها با بهبود عملکرد خود در دفاع روی تور و استفاده بیشتر از پاس‌های سرعتی وقت استراحت فنی اول را 8-6 به سود خود پایان بردند. بعد از جبران چند امتیاز عقب افتاده توسط استرالیایی‌ها بازیکنان دخیره این تیم به طرز جالبی اقدام به خوشحالی کرده و با حرکات موزون هماهنگ با موسیقی پخش شده در سالن روحیه تیمی خود را بالا بردند. در این بخش الکساندر ویلیامز بازیکن شماره 18 استرالیا نیز با ضربات سرویس خوب خود زمینه ساز کسب سه امتیاز پیاپی شد. هر چند پرتغالی‌ها نیز در دریافت‌های خود چندان خوب عمل نکرده و پند امتیاز پیاپی را از دست دادند.

از نکات قابل توجه این بازی تشویق تیم استرالیا توسط تماشاچیان حاضر در بازی با تحریک بازیکنان ذخیره این تیم بود تا جو سالن به طرز عجیبی به سمت و سوی استرالیا تغییر کند و با توجه به همین حمایت‌ها بازی بهتری را از خود به نمایش بگذارند تا در پایان نتیجه این ست 25-22 به سود نماینده آسیا و اقیانوسیه به پایان برسد.

ست سوم، پرتغال25 - استرالیا 27

آغاز ست سوم با سرویس‌های هدفمند و خوب توماس ادگار استرالیایی همراه شد تا این تیم باز هم شروع خوبی داشته و وقت استراحت فنی اول را با نتیجه 8-6 به سود خود به پایان ببرد. ادامه بازی باز هم با تهییج مثبت تماشاگران توسط بازیکنان ذخیره استرالیا همراه شد. این ست که بسیار نزدیک دنبال می‌شد و هر دو تیم همچنان اشتباهات زیادی در دریافت‌ها و حملات خود داشتند در نهایت به تساوی 25-25 انجامید تا ادامه مسابقه با حساسیت بیشتری دنبال شود اما در نهایت پیروز این گیم تیم استرالیا با نتیجه 27-25 معرفی شد. خوشحالی زاید الوصف بازیکنان و کادر فنی استرالیا بعد از این پیروزی از دیگر نکات قابل توجه بود. 

با توجه به نتایج به دست آمده استرالیا توانست دومین پیروزی خود را از 12 بازی گذشته کسب کند و پرتغالی‌ها نیز همچنان با دو پیروزی و با معدل امتیاز تقریبا مشابه با استرالیا همچنان در انتهای جدول قرار بگیرند.