موج

با تدبیر مسوولان؛

به همت مسوولین استان، معتادین متجاهر لرستان جمع آوری و در اردوگاه نگهداری، درمان و صیانت مشغول به فعالیت می شوند.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، مجتبی بیرانوند دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، گفت: اردوگاه نگهداری، درمان و صیانت از معتادین متجاهر لرستان در پادگان شهید بهشتی خرم آباد راه اندازی می شود.

بیرانوند، تصریح کرد: اعتبار ساخت این اردوگاه بازپروری و حرفه آموزی جهت معتادین متجاهر لرستان را شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر پرداخت می کند و سپاه حضرت ابوالفضل لرستان به عنوان مجری، بهزیستی استان به عنوان ناظر و استانداری، دادگستری و دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز به عنوان حامی طرح مشارکت خواهند کرد.

وی، افزود: این اردوگاه حدود 400 معتاد متجاهر را پذیرش خواهد کرد و بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، مقرر است تا در این اردوگاه حرفه تشخیصی را فراگرفته و مشغول به کار شوند.

معتادین پذیرش شده، حرفه آموزی می کنند

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر لرستان، ادامه داد: با اجرای این طرح، تمامی معتادین متجاهر استان جمع آوری خواهند شد و بر اساس نظرات کارشناسی به کار گیری می شوند تا پس از بهبود به جامعه بازگردند.

دادگستری لرستان، حامی همیشگی است

مجتبی بیرانوند، تاکید کرد: در این میان جناب آقای دکتر جعفر بدری رئیس کل محترم دادگستری لرستان و دکتر رازانی دادستان خرم آباد نیز نقشی اثرگذار و سازنده دارند، لذا انشاالله با همراهی دستگاه قضایی به زودی معتادان متجاهر جمع آوری و در اردوگاه شهید بهشتی مشغول به کار و فاعلیت خواهند شد.

وی، گفت: در جلسه روز گذشته که در محل اردوگاه برگزار شد، خوشبختانه ساختمان مربوطه پیشرفت 90 درصدی داشته و تایک ماه آینده شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

طرح جمع آوری معتادین متجاهر لرستان، یک عزم استانی است

در همین راستا، استاندار لرستان نیز، گفت: این طرح یک طرح استانی است و باید همه دستگاه ها پای کار بیایند.

سید موسی خادمی، افزود: اینکه در ایام نوروز یا مناسبت های خاص، معتادین متجاهر جمع آوری و پس از یک بازه زمانی رها شوند شایسته نظام اسلامی و استان لرستان نبوده و نیست، لذا از همه دستگاه های خدمت رسان می خواهم تا این طرح را یاری کنند و هرچه در توان دارند به کار بگیرند. 

سردار کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان نیز در سخنانی، ضمن اعلام آمادگی جهت اجرای این طرح، گفت: سپاه خادم مردم است، هرگز قصد دخالت در امور دولتی را نداشته و نداریم اما، هر کجا که از ما کمکی خواسته شده پای کار بوده و هستیم.

جمع آوری معتادین متجاهر لرستان، یک بار برای همیشه

مرتضی کشکولی، افزود: ایران و لرستان متعلق به ماست. در این فضا زندگی می کنیم، نفس می کشیم و می میریم، پس لازم است تا مدیران همراه این نکته را مدنظر قرار دهند که معتاد متجاهر آرامش و آسایش روانی محل زندگی هر یک از ماها را به مخاطره انداخته، لذا باید ورود و این مشکل را برای همیشه حل کنیم.

اردوگاه، یک ماهه آماده اجرای طرح خواهد شد

وی ادامه داد: بچه های سپاه یکماهه این اردوگاه را تجهیز و راه اندازی خواهند کرد، لذا نظارت بهزیستی لرستان، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و دستگاه های مرتبط نیز می تواند ما را به هدف نزدیک کند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، گفت: زمین اردوگاه شهید بهشتی در اختیار طرح بوده و ساختمان اجرای طرح با نظارت دستگاه های متولی و بر اساس استانداردهای ابلاغی احداث شده، لذا امیدواریم هرچه زودتر این طرح اجرایی شود و ما شاهد تردد معتادین متجاهر در سطح استان نباشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها