مدیرکل دامپزشکی کردستان اظهار داشت: در راستای پیشگیری از بیماری تب برفکی 32 تیم عملیاتی کار مایه کوبی دام ها را در سراسر استان انجام می دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، مجتبی ورمقانی صبح امروز یکشنبه در گفت و گو با رسانه ها با اشاره به اینکه این استان حدود سه میلیون راس جمعیت دامی دارد اظهار داشت: با انجام عملیات مایه کوبی دام ها در چندین فاز مقابله با این بیماری را در دستور کار قرار داده ایم.

مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: در مرحله نخست مایه کوبی دام ها علیه بیماری تب برفکی حدود 85 درصد از این جمعیت بصورت رایگان زیر پوشش قرار می گیرد.

وی افزود: این مرحله با اولویت نقاط مرزی، گاوداری‌های صنعتی، نیمه صنعتی، دامداری‌ها، میادین دام، پرواربندی‌ها، اطراف کشتارگاه‌های دام و روستاهای پر خطر و پر تجمع دامی انجام می‌شود.

ورمقانی با بیان اینکه 75 نفر مایه کوب مجرب و با تجربه در قالب 32 گروه عملیاتی این طرح را انجام می‌دهند اضافه کرد: بیشتر این افراد از نیروهای بخش دولتی دامپزشکی هستند که از واکسن‌های با کیفیت داخلی و وارداتی جهت مایه کوبی دام‌های سنگین و سبک استفاده می‌کنند.

مدیرکل دامپزشکی کردستان با بیان اینکه در سه سال گذشته تمامی خدمات عملیات واکسیناسیون تب برفکی در استان بصورت رایگان انجام شده است اضافه کرد: از روستاییان و دامداران درخواست می‌شود با گروه‌های اعزامی دامپزشکی همکاری لازم را به عمل آورند و در صورت ابهام، انتقاد و پیشنهاد مراتب را از طریق سامانه پیغام گیر 1512 و یا شبکه‌های دامپزشکی شهرستان‌ها اطلاع رسانی کنند.