موج

سرپرست فرمانداری شهرستان بانه:

سرپرست فرمانداری شهرستان بانه اظهار داشت: در راستای رفع مشکل بیکاری در شهرستان،تلاش دستگاه‌های اجرایی برای ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمد امین زاده صبح امروز یکشنبه در دومین جلسه کار گروه اشتغال و برای ایجاد اشتغال در شهرستان باید ظرفیت‌های شناخته نشده را شناسایی و زمینه ایجاد اشتغال و رونق تولید در این بخش‌ها فراهم شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان بانه با اشاره به ظرفیت‌های مناسب در زمینه اشتغال و رونق تولید اظهار داشت: همه تلاش دستگاه‌های اجرایی برای ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری است و سعی می‌شود ظرفیت‌های شهرستان را برای حل مشکلات مردم بکار گرفته شود.

امین زاده گفت: در این شهرستان افراد زیادی در حوزه کارآفرینی فعالیت کردند و جز کارآفرینان برتر هستند که برای تعداد زیادی افراد جویای کار زمینه اشتغال فراهم کردند که باید این افراد شناسایی و معرفی شوند.

وی افزود: برای اشتغال مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) در این شهرستان 140 میلیارد ریال اعتبار تسهیلات اشتغالزایی تصویب شده است که با همکاری بانک‌های عامل به متقاضیان پرداخت می‌شود.

سرپرست فرمانداری بانه گفت: وضعیت اشتغال این شهرستان رضایت بخش نیست و باید از تمام ظرفیت های موجود کاهش مشکل بیکاری استفاده کرد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بانه نیز در این جلسه گفت: در سال گذشته 198 طرح مشاغل خانگی با اعتبار 13 میلیارد و 20 میلیون ریال در زمینه‌های مختلف به بانک‌های عامل معرفی شده که تسهیلات 150 طرح مستقل و 2 طرح پشتیبان پرداخت شده است.

فرشاد دباغی افزود: در سال گذشته تسهیلات مورد نیاز ۱۲۶ طرح حوزه اشتغال فراگیر با اعتبار 56 میلیارد ریال و 142 طرح اشتغال پایدار روستایی با اعتبار 150 میلیارد و 43 میلیون ریال با همکاری بانک‌های عامل پرداخت شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها