موج

عباس میرزاد:

سرپرست معاونت سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در خصوص مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر در مرزهای آبی هرمزگان، گفت: تجهیزات دریابانی و انتظامی در مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر نقص های بسیاری دارد. قدرت موتور قایق های قاچاقچیان چندین برابر قدرت مورتور قایق های دریابانی است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عباس میزاد در نشست خبری با اشاره به اینکه استان هرمزگان با 1100 کیلومتر مرز ساحلی محل مناسبی برای بارانداز قاچاقچیان است، اظهارکرد: با حصار کشی 2100 کیلومتر از مرزهای شرقی کشور، مانعی برای ورود قاچاقچیان مواد مخدر  ایجاد شد و این موضوع سبب شد تا از مرزهای جنوبی وارد کشور شوند.

سرپرست معاونت سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در خصوص مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر در مرزهای آبی هرمزگان، تصریح کرد: تجهیزات دریابانی و انتظامی در برخورد و مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر نقص های بسیاری دارد. قدرت موتور قایق های قاچاقچیان چندین برابر قدرت مورتور قایق های دریابانی است.

وی در ادامه به کشف تنها 10 درصد از قاچاق مواد مخدر در هرمزگان اشاره کرد و گفت: عدم کشف 90درصد از قاچاق مواد مخدر در استان به علت عدم امکانات و تجهیزات لازم است، برای رفع این کمبودها نیازمند 35 میلیارد تومان اعتبار هستیم.

میزاد از ارزان و در دسترس بودن مواد مخدر در این استان به عنوان یکی از دلایل افزایش شمار قربانیان این ماده افیونی یاد کرد و گفت: یکی از نقدهایی که در امر مبارزه با مواد مخدر وارد می باشد این است که پلیس تجهیزات موردنیاز را در اختیار ندارد.

وی، ضعف قانون در برخورد با فروشندگان مواد مخدر و معتادان را علت افزایش مصرف کنندگان مواد دانست و اذعان کرد: هم اکنون شمار بانوان مصرف کننده مواد مخدر در جامعه در حال افزایش است.

میرزاد به هم پوشانی و همکاری دستگاه ها در امر مبارزه با مواد مخدر اشاره و خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زمینه تجهیزات و کسب اطلاعات در راستای مبارزه با مواد مخدر همکاری دارد.

میرزاد از کاهش سن اعتیاد در جامعه خبرداد و گفت: توزیع مواد مخدر در مدارس هرمزگان را تایید میکنم، متاسفانه گزارشاتی نیز در مورد عرضه و مصرف مواد مخدر در سطح مدارس نیز به گوش می رسد.

وی با تاکید بر پذیرش معتادان بهبود یافته در جامعه و خانواده، گفت: بنگاه های اقتصادی فعال در استان هرمزگان باید نسبت به جذب و بکارگیری تعدادی از این معتادان اهتمام ورزند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان افزود: ورود خیرین در زمینه ایجاد مراکز مهارت آموزی و اشتغال معتادان بهبود یافته می تواند در عدم بازگشت آنان به ورطه شوم اعتیاد موثر واقع شود.

وی همچنین ورود معتادان در فصل زمستان از استان های دیگر به هرمزگان را یکی از دغدغه های مهم این استان برشمرد و بیان کرد: این موضوع مشکلات عدیده ای را درپی دارد که مهمترین آن بحث آلودگی محیطی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها