موج

رییس کل دادگستری استان اصفهان خبر داد:

رییس کل دادگستری استان اصفهان از افزایش تعداد دادگاه های تجدید نظر در استان اصفهان از برنامه های دادگستری اصفهان در سال 98 است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، محمدرضا حبیبی به مناسبت هفته قوه قضائیه در جمع اصحاب رسانه گفت: 10 شعبه جدید  دادگاه تجدید نظر در استان اصفهان در سال 98 در استان اصفهان افزایش می یابد.

وی بیان داشت: هدف از راه اندازی این تعداد شعبه جدید  در استان اصفهان تسریع در فرآیند های قضایی  می باشد.

حبیبی با اشاره به اینکه در بخش تجدید نظر با مشکل جدی روبرو هستیم  به دنبال آن هستیم که با جذب نیروهای جدید زمان رسیدگی کاهش پیدا کند.

وی افزود: در سال 97 حدود 7 هزار پرونده از کاشان و شهرستان‌های اطراف به مرکز استان ارجاع شده است و به دنبال آن هستیم حداقل چند دادگاه تجدید نظر را در شهرستان کاشان ایجاد کنیم.

رییس کل دادگستری استان اصفهان گفت: بخشی از نارضایتی که علیه دادگستری‌ها ایجاد می‌‎شود به واسطه دلال‌ها و کارچاق‌ کن‌هاست که تحت عناوین مختلف سعی می‌کنند که اعتماد مردم را جلب کنند.

وی ادامه داد: هر فردی ادعا کرد که با قاضی و رئیس کل و یا مدیران دستگاه قضا آشنا است مردم  باور نکنند و با تماس با حفاظت اطلاعات با شماره 1580 فرد را معرفی کنند.

حبیبی در ارتباط با  طلاق  نیز بیان داشت: در سال 97 نسبت به سال گذشته میزان رشد پرونده در این سال درحالی یک درصد بوده که در سال قبل از آن بیش از 5 درصد بوده است.

وی تصریح کرد: در سال 96 ده هزار 592 طلاق داشتیم که این آمار در سال 97 به میزان 1.86 درصد افزایش داشته است.

رییس کل دادگستری استان اصفهان افزود: در سال 96 سی و دو هزار ازدواج ثبت شده که این رقم در سال گذشته به  27 هزار و 362 فقره ازدواج رسیده که نشان دهنده کاهش در زمینه می باشد.

حبیبی گفت: در سال گذشته 296 هزار 617 پرونده وارده به دادسراها داشتیم که با جمع پرونده‌های دادگاه کیفری شماره یک حدود 300 هزار پرونده دراستان اصفهان تشکیل شده است.

وی افزود: در سال 96 تعداد پرونده  وارده به دادسراها 285 هزار بوده است که نرخ رشد آن 4 درصد بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان نیز در این نشست خبری گفت: ۳۳ درصد از پست‌های مصوب قضایی دادسراهای استان اصفهان بدون متصدی است و در پست‌های اداری نیز ۵۷ درصد پست خالی وجود دارد.

علی اصفهانی بیان داشت: توهین به اشخاص عادی، ایراد صدمه بدنی در تصادفات و سرقت مستوجب تعریز سه اتهام اول استان اصفهان در سال گذشته بوده است.

وی ادامه داد: همچنین توهین ، سرقت مستوجب تعزیر، ایراد صدمه در تصادفات سه اتهام اول استان در سال 98 است.

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان گفت: در جلوگیری از تعطیلی کارخانجات از جمله کارخانه کاشی نیلو و پلی اکریل در اصفهان اقدامات خوبی صورت گرفته است تا از بیکاری کارگران جلوگیری شود.

اصفهانی اظهار کرد:همچنین با افرادی که با دور دور کردن موجب سلب آرامش و امنیت مردمی شوند با شدت برخورد خواهیم کرد و در نیز قانون مجازات‌های سنگینی برای این افراد در نظر گرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان در ارتباط با سگ گردانی نیز گفت: بامشارکت شهرداری قرار است تابلوهایی برای ممنوعیت سگ گردانی در نقاط مختلف شهری نصب و درصورت بی توجهی با خاطیان برخورد قانونی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها