مدیر کل ثبت احوال کردستان:

مدیر کل ثبت احوال کردستان در خصوص تعداد افرادی که کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده اند گفت: 87.37 درصد افراد واجد شرایط کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حسن صومی صبح امروز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران رسانه های کردستان اظهار داشت: 99 درصد کارت‌های ملی هوشمند صادر شده به مردم تحویل داده شده و تنها یک درصد آن باقی مانده است.

مدیرکل ثبت احوال کردستان با اشاره به اینکه بر اساس آخرین سرشماری انجام شده جمعیت کردستان یک میلیون و 622 هزار و 395 نفر اعلام شده است، اظهار داشت: کل جمعیت واجد شرایط دریافت کارت ملی در استان یک میلیون و 274 هزار نفر است.

وی اعلام کرد: در مجموع تاکنون کارت ملی هوشمند به یک میلیون و 112 هزار و 227 نفر در استان تحویل داده شده به عبارتی 87.37 درصد از واجدین شرایط کارت ملی هوشمند خود را دریافت کردند.

صومی گفت: تا 17 خرداد سال جاری 19 هزار و 374 مورد درخواست صدور کارت ملی هوشمند در استان مورد پذیرش واقع شده است.

مدیرکل ثبت احوال کردستان گفت: براساس آخرین آمار موجود یک میلیون و 112 هزار و 227 نفر از واجدین شرایط در این استان کارت هوشمند ملی دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه کارت ملی قدیمی اعتبار ندارد، اظهار داشت: افرادی که ثبت نام کردند ولی کارت ملی هوشمند آنها هنوز صادر نشده می‌توانند با اصل شناسنامه و رسید ثبت نام کارت ملی هوشمند که دارای کُد رهگیری 10 رقمی است، کارهای بانکی و اداری خود را انجام دهند.

مدیرکل ثبت احوال کردستان افزود: کسانی که رسید ثبت نام کارت هوشمند ملی خود را گم کردند می‌توانند به پست بانک و دفاتر پیشخوان مراجعه کرده و به طور رایگان دوباره رسید خود را دریافت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها