مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نجات ده غواص در آب های مواج جزیره لارک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، اله مراد عفیفی پور  از نجات ده غواص در آب های مواج جزیره لارک خبر داد.

وی در خصوص جزییات این عملیات جستجو و نجات دریایی در آب های خلیج فارس اظهار داشت: ساعت ۱۶:۰۵ امروز پنج شنبه ۳۰ خرداد، یک فروند قایق موتوری حامل ۱۰ نفر غواص اهل و ساکن بندرعباس و قشم در جنوب غربی جزیره لارک به علت نقص فنی، اعلام اضطرار کرد.

 مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود: علیرغم هشدارهای مکرر اداره بنادر و دریانوردی قشم مبنی بر نامساعد بودن شرایط جوی جهت دریاروی شناورها، قایق تفریحی حامل این افراد مضطر از یکی از مدارس غواصی جزیره قشم روانه دریا شده بود. 

این مسئول گفت: به محض دریافت پیام اضطرار، شناورهای ناجی ۱۱ از جزیره قشم، ناجی ۱۵ از بندر شهید حقانی بندرعباس به همراه یک فروند شناور آب‌های کم عمق(RIB)، سه فروند همیار ناجی از قشم و جزیره لارک، سه فروند شناور لندینگ کرافت، همچنین شناورهای مسافری «اطلس پیشرو» و «امین گستر» و چندین شناور عبوری و مستقر در لنگرگاه، به موقعیت سانحه اعزام شدند.

عفیفی‌پور ادامه داد: علاوه بر حضور و مشارکت گسترده ناوگان دریایی، یک تیم امداد و نجات نیز از بندرعباس با استفاده از بالگرد جهت پایش و امدادرسانی هوایی عازم بر فراز آب‌های مواج جزیره لارک به پرواز درآمد. 

وی بیان داشت: در یک عملیات جستجو و نجات دریایی پراسترس و نفسگیر دوساعته، از مجموع ۱۰ نفر غواص، یکی از آنها توسط ناجی ۱۱، یک نفر توسط ناجی ۱۵، پنج نفر توسط بالگرد و سه نفر دیگر توسط تیم‌های همیار ناجی نجات یافتند.

به گزارش موج، این عملیات به همت مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی هرمزگان با موفقیت به پایان رسید و تمامی نجات‌یافتگان، وضعیت سلامتی مناسبی دارند.