رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس با بیان اینکه ۲۵۱ مرکز جامع سلامت، خانه بهداشت، بیمارستان‌ها و پایگاه‌های ثابت در مکان‌های عمومی آماده اند تا فشارخون افراد بالای ۳۰ سال را اندازه گیری کنند، گفت: از زمان اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون تاکنون ۱۳۵ هزار نفر در این شهرستان فشارخون خود را ثبت کردند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، یحیی میرزاده با بیان اینکه ۲۵۱ مرکز جامع سلامت، خانه بهداشت، بیمارستان‌ها و پایگاه‌های ثابت در مکان‌های عمومی آماده اند تا فشارخون افراد بالای ۳۰ سال را اندازه گیری کنند، گفت: از زمان اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون تاکنون ۱۳۵ هزار نفر در شهرستان بندرعباس، فشارخون خود را ثبت کردند.
وی با بیان اینکه این طرح که از ۲۷ اردیبهشت همزمان با سراسر کشور در هرمزگان آغاز شده و تا پانزدهم تیر ادامه دارد، گفت: تاکنون ۹۰ درصد روستائیان از این طرح استقبال کردند و تنها در مرکز استان انتظار می‌رود مردم در روز‌های آینده مراجعه بیشتری به مراکز بهداشتی درمانی داشته باشند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس پیش بینی کرد: بیش از ۲۵ تا ۳۰ درصد مراجعه کنندگان در این طرح فشارخون بالا داشته باشند.

میرزاده گفت: در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون افرادی که بیماری فشارخون داشته باشند به مراکز درمانی ارجاع داده می‌شوند تا کار‌های مراقبتی از آنان انجام شود.

به گزارش موج، طرح بسیج ملی کنترل فشارخون ویژه افراد بالای ۳۰ سال، زنان باردار و بیماران کلیوی است.