موج

وزیر نیرو در اصفهان:

وزیر نیرو‌ گفت: مسائل پیرامون زاینده‌رود به شورای عالی آب ارسال شده‌ است تا یک تصمیم‌گیری جامع در این رابطه اتخاذ شود.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، رضا اردکانیان در جلسه مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در تشریح فعالیت کارگروه احیای زاینده رود گفت: مسائل پیرامون زاینده‌رود در این کارگروه نهایی و به شورای عالی آب ارسال شده‌ است تا یک تصمیم‌گیری جامع در این رابطه اتخاذ شود.

وی افزود: به هیچ عنوان با تبعیض ناروا در خصوص مسائل آبی کنار نمی‌آیم چرا که اگر رفتار تبعیض‌آمیزی وجود داشته باشد، نباید انتظار رضایت‌مندی از مردم داشته باشیم.

وزیر نیرو با بیان اینکه حل مشکل آب تک تابعی نیست و باید توانایی داشته باشیم که توابعی چند منظوره را در این خصوص تعریف کنیم، بیان کرد: باید آسیب‌شناسی جامع و منصفانه‌ای از وضعیت کنونی ترسیم شود تا راه حل واقعی به دست آید.

وی در خصوص مساله حق آبه‌ها، گفت: این مساله در بسیاری از نقاط کشور وجود دارد و در همین راستا کار کارشناسی انجام شده و حتی با معاون حقوقی رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه رایزنی‌هایی صورت گرفته است.

اردکانیان افزود: تمام تلاش ما بر این مساله متمرکز شد که استخوانی لای این زخم نماند و به آنچه قانون می‌گوید به صورت کامل عمل شود درصورتی که موضوع حق آبه‌ها باید پیش از این حل و فصل می‌شد.

وزیر نیرو به تشریح  فعالیت کارگروه احیای زاینده‌رود نیز پرداخت و تصریح کرد: مسائل پیرامون زاینده‌رود در این کارگروه نهایی و به شورای عالی آب ارسال شده است تا یک تصمیم‌گیری جامع در این خصوص اتخاذ شود زیرا احیای زاینده‌رود را یک موضوع ملی می‌دانیم که با حل آن به کمک استانداران، سازمان‌های مردم نهاد، صنوف، نمایندگان مجلس و دیگر نهادهای ذیربط می‌توانیم الگوی خوبی برای دیگر مسائل آبی ارائه دهیم.

وی ادامه داد: تمامی مشکلات به وجود آمده به دلیل نگاه بخشی به آب است در صورتی که این مسأله را باید فرابخشی و همه جانبه در نظر گرفت و همه در یک سنگر جمعی کار کنند تا به نتیجه مطلوبی برسیم.

وزیر نیرو گفت: درخصوص طرح بهشت‌آباد و چگونگی تخصیص آن به استان‌های اصفهان، یزد، چهارمحال بختیاری نیز مطالعاتی صورت گرفته که در هفته آینده نهایی خواهد شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها