جمال عرف با معتمدین، نخبگان و برگزیدگان استان کرمانشاه گفت: چهار رکن مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت در برگزاری انتخابات سال ۹۸ در حوزه مجلس شورای اسلامی، نویددهنده یک انتخابات پرشور ملی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون سیاسی وزیر کشور با تأکید بر اهتمام دولت در برگزاری انتخاباتی پرشور و با حضور حداکثری مردم در سطح ملی، ابراز داشت: میانگین مشارکت در دوره‌های قبلی انتخابات ۶۰.۵ درصد بوده و در این راستا دولت خود را موظف می‌کند، انتخاباتی سالم را برگزار کند تا هیچ شائبه‌ای در عملکردش ایجاد نشود.

رئیس ستاد انتخابات کشور بابیان این مطلب که نخبگان رابط قوی بین مردم و دولت هستند، اظهار داشت: در شرایطی که دشمن انسجام و ثبات کشور و نظام جمهوری اسلامی را مورد هدف قرار داده بیش از هر زمان دیگری نیاز به گفتگوی نخبگان و دولت احساس می‌شود.

معاون سیاسی وزیر کشور در ادامه یکی از پیش‌فرض‌های انتخابات را رقابت‌پذیر بودن آن عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: نقش سمن‌ها و احزاب در برگزاری انتخابات در فضایی امن و آرام بسیار قابل‌توجه است و در این راستا تمام کسانی که جمهوری اسلامی و قانون اساسی را قبول دارند جزو خانواده انقلاب بوده و باید زمینه حضور آن‌ها را فراهم گردد.

عرف در خصوص لایحه جامع انتخابات نیز، اعلام داشت: لایحه جامع انتخابات کشور که وزارت کشور برای تدوین سه سال زمان گذاشته و نهایتاً در هشتم بهمن با امضای رئیس‌جمهور به مجلس ارائه شد، هم‌زمان با طرح استانی شدن انتخابات، عملاً توسط مجلس نادیده گرفته شد اما بعد از بررسی در مرحله اصلاح قرارگرفته است.