وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به نقش بیمارستان قائم تویسرکان در مقوله درمان و واحد های تشکیل دهنده آن، از پیشرفت فیزیکی 86 درصدی در ساخت بیمارستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از بیمارستان قائم تویسرکان، ابراز کرد: عملیات ساخت بیمارستان قائم تویسرکان تاکنون ۸۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می شود تا چند ماه آینده به ۱۰۰ درصد برسد.

وی با تاکید بر اینکه پیمانکار با سرعت قابل قبول کار ساخت و ساز این بیمارستان را انجام می دهد، اضافه کرد: با بهره برداری از این بیمارستان مردم تویسرکان دغدغه ای برای درمان ندارند.

گفتنی است بیمارستان ۹۶ تختخوابی قائم تویسرکان از سال ۸۷ کلنگ زنی شده و با جانمایی هایی که انجام شده تعداد تخت ها به ۱۵۴ تخت افزایش یافته است.

این بیمارستان دارای ۶ طبقه با اسکلت بتنی و دارای ۱۵۴ تخت با مساحت زیربنا به متراژ ۱۶ هزار و ۹۳۴ متر مربع است.

مساحت زمین این بیمارستان به متراژ ۴۶ هزار و ۷۶۲ متر مربع و دارای ۴ بلوک مجزا و قسمت های الحاقی و جانبی است.

این بیمارستان دارای بخش های سی تی اسکن، دیالیز، اهدای خون، اورژانس، درمانگاه ( دندانپزشکی، رادیولوژی، چشم پزشکی، واکسیناسیون)، آندوسکوپی، فیزیوتراپی، آزمایشگاه ، ICU، NICU،LDR، زنان و زایمان، کودکان، CCU، جراحی ، داخلی و اداری و مهدکودک است.

وزیر راه و شهرسازی پس از بهره برداری از برج مراقبت و سامانه روشنایی باند فرودگاه و بازدید از ایستگاه راه آهن همدان، از روند ساخت بیمارستان قائم تویسرکان بازدید کرد.