شهردار اردبیل گفت: به دنبال گسترش تعامل شهری اردبیل _ باکو بر مبنای مناسبات مشترک فرهنگی و اجتماعی هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، حمید لطف اللهیان عصر امروز در دیدار با سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز که در محل موزه عمارت شهرداری اردبیل انجام پذیرفت، اظهار کرد‌: با توجه به ضرورت توسعه توریسم درمانی و گردشگری سلامت در استان، شهرداری اردبیل نیز به صورت پیشگام در تقویت و بهبود زیرساخت‌های گردشگری  برنامه‌های ویژه‌ای را در دستور‌ کار قرار داده است.

وی با بیان اینکه شهر اردبیل، اشتراکات فرهنگی و اجتماعی زیادی با باکو و دیگر شهرهای کشور آذربایجان دارد، افزود: در این راستا خواهان گسترش همکاری در حوزه مدیریت شهری با جمهوری آذربایجان هستیم.

شهردار اردبیل ادامه داد: در کنار افزایش مراودات در قالب توریسم درمانی و اقتصادی با جمهوری آذربایجان، تعامل و ارتباط سازنده در حوزه مدیریت شهری، قطعا به نفع سود هر دو شهر بوده و تاثیر مثبتی در گفتگوی فرهنگی و حجم مبادلات تجاری خواهد داشت.

لطف اللهیان با اشاره به نزدیکی مرز بیله سوار به مرکز استان اردبیل، افزود: اردبیل نیز به عنوان کلانشهر دارای امکانات درمانی و شهری متناسب با سایر کلان‌شهرهای نزدیک است تا با ارائه امکانات پزشکی درمانی به گردشگران، آنها را از سفر طولانی به دیگر شهرها بی‌نیاز نماید.

 وی‌ افزود: تعامل بین‌ دستگاهی و نیازسنجی مراجعان و ایجاد سهولت در دسترسی و اقامت در کنار فراهم سازی افزایش مدت اقامت می‌بایست در اولویت قرار گیرد.

لطف‌اللهیان با تاکید بر سهولت دسترسی اتباع آذربایجانی به خدمات شهری اردبیل و جلوگیری از هر گونه مشکل برای گردشگران در سطح شهر، بیان کرد:  با توجه به افزایش روز افزون گردشگران سلامت به اردبیل، شهرداری نیز بر خود وظیفه می‌داند شرایط شهری را برای اقامت و گردش میهمانان آذری ارتقا دهد.

وی با اشاره به ضرورت وجود مکانیزم خاص برای هدایت و راهنمایی گردشگران و اتباع آذری، گفت: شایسته می‌دانیم که گردشگران حوزه سلامت با دسترسی آسان به خدمات و امکانات شهری، رضایت خاطر از سفر خود داشته باشند و شهر اردبیل را به عنوان مقصد گردشگری و اقامت تعریف کنند.

لطف اللهیان در این دیدار خواستار خواهرخواندگی با یکی از شهرهای آذربایجان شد و گفت: با توجه به پیشرفت‌های قابل مشاهده در مدیریت شهری باکو، آماده مشارکت با سرمایه گذاران علاقه‌مند در این زمینه و به اشتراک‌گذاری تجربیات هستیم.