فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان اظهار داشت: امروز کردستان یکی ا زامن ترین نقاط است که این امنیت در سایه سار خون شهدا است و به جرات می گویم یکی از امن ترین مناطق خاورمیانه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدحسین رجبی صبح امروز پنجشنبه در کنگره ملی 5400 شهید استان کردستان اظهار داشت: امروز امنیت پایدار در کردستان سندی است بر جانفشانی مردمان مرزبان دیار مجاهدت های خاموش که با خون خود مرز های ایران اسلامی را از گزند دشمنان حفظ کردند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار داشت: سند جانفشانی مردم کردستان در راستی امنیت پایداری و بیداری 5400 شهید گلگون کفن این استان و بیش از 10 هزار شهید اهل سنت نیز مربوط به استان های کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه است.

وی اضافه کرد: قائله کردستان اولین جنگی بود که ایای سلطه بعد از پیروزی انقلاب بر چهره مردم ایران اسلامی که انقلاب شأن ثمره خود هزاران شهید بود، نواختند.

سردار رجبی افزود: هنوز بوی باروت شلیک رژیم شاهی از خیابان های شهر محو نشده بود که گلوله های ضد انقلاب در خیابان ها نواخته شد تا مردم ایران اسلامی را در آزمونی جدید قرار دهد.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: این توطئه باعث شد حرکتی جمعی از سوی پیشمرگه کُرد مسلمان و انقلابی مهاجر در کردستان شکل بگیرد و با فرمان تاریخی رهبر کبیر انقلاب با این عنوان که ما در کردستان با کفر می جنگیم نه کُرد، باعث حرکتی خودجوش شد و یاران کردستان عزیز را بیشتر کرد.

وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب نیز در اردیبهشت سال 88 در میدان آزادی سنندج نیز سخنانی با بُعد منطقه ای و جهانی در خصوص مردم کردستان مطرح کردند.

سردار رجبی تاکید کرد: ایشان کردستان را سرزمین فرهنگی و زبان کُردی را سرمایه ملی و ایران را کشوری ملی اعلام کردند و این استان افتخار دارد قدمگاه اتحاد جهان اسلام بین مذاهب مختلف از جمله اهل سنت و تشیع باشد.

وی اظهار داشت: علی رغم تمام توطئه ها در سایه یاران سفر کرده کردستانی اکنون این استان به یک منطقه ای امن تبدیل شده تا جایی که به یک الگویی در کشورهایی منطقه است.

کردستان یکی از امن ترین مناطق خاورمیانه است

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اضافه کرد: اعلام می کنیم در سایه رشادت های رزمندگان اسلام استان کردستان یکی از امن ترین مناطق خاورمیانه است.

سردار رجبی افزود: انتظار می رود برای جبران زحمت ها و ایثار و فداکاری مردم این استان با اجرای طرحهای محرومیت اندکی از سختی های مردم را تسلی ببخشیم.

وی یادآور شد: در جریان دیدار رهبر معظم انقلاب با اعضا و دست انداکاران این کنگره، ایشان با شور نشاط خاصی از مردم نجیب کردستانی نام بردند که باعث دلگرمی خدمات کردستانی است.