با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور پروژه بهره برداری از انتقال پساب تصفیه خانه مبارکه به مجتمع فولاد مبارکه با هزینه 700 میلیارد تومان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در مراسم بهره برداری از این طرح گفت: پروژه بهره برداری از انتقال پساب تصفیه خانه مبارکه به مجتمع فولاد مبارکه با هزینه 700 میلیارد تومان و با هدف کاهش بارگذاری مصارف آب صنعت فولاد بر زاینده رود با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور افتتاح شد.

هاشم امینی گفت: ایستگاه پمپاژ پساب از سال 93 آغاز شد و با خط انتقال 12کیلومتری پساب را به غولاد مبارکه منتقل می کند.

وی ظرفیت فعلی این طرح را 70 لیتر در ثانیه اعلام کرد و افزود: این پروژه قرار است فاضلاب شهرهای دیزیچه، مبارکه و کرکوند را به این تصفیه خانه منتقل کند.

امینی هزینه اجرای این طرح را 12میلیارد تومان اعلام کرد که از محل اعتبارات فولاد مبارکه تامین شده و گفت:  آنچه در این پروژه قابل ذکر است اینکه نوسانات قیمتی باعث تعطیلی پروژه نشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به اینکه خط انتقال به فولاد مبارکه انجام شده و ایستگاه پمپاژ هم امروز افتتاح می شود، خاطرنشان کرد: طراحی ایستگاه پمپاژ برای شهرهای دیگر آماده است و زیرساخت بسیار خوبی فراهم شده است.

IMG_3931