دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل گفت: بیش از ۱۶ هزار معتاد شناسنامه دار در استان اردبیل در چرخه درمان قرار گرفته اند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، بهنام بهشتی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که در محل فرمانداری پارس آباد برگزار شد اظهار کرد : بهترین منوی درمان برای ترک شیشه کمپ تی سی است که خوشبختانه در شهرستان پارس آباد این کمپ مجهز دایر است.

وی تصریح کرد : علیرغم تلاش شبانه روزی و جمعی همکاران در ستاد مبارزه با مواد مخدر ، برون رفت از این معضل تلاش جمعی و احتمام اقشار و دستگاه های مختلف را مطالبه می کند.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل افزود: بیش از  ۱۶ هزار معتاد شناسنامه دار در در استان اردبیل نگهداری می شود که سوای معتادان متجاهر و کارتن خواب است.

بهشتی یادآور شد: تمامی اقدامات این ستاد در ۱۱ آیتم از سوی سیاست های مقام معظم رهبری ابلاغ شده است.

فرماندار شهرستان پارس آباد نیز در این جلسه، ساماندهی و جمع آوری معتادین در شهرستان پارس آباد را بسیار حیاتی و مهم دانست و گفت: بدلیل ظرفیت و امکانات محدود در شهرستان، موافقت و حل و فصل ماده ۱۶می تواند معضل ساماندهی معتادین را برای همیشه ریشه کن کند.

علی علایی افزود: ۳۰ خرداد تا ۷ تیرماه هفته مواد مخدر است که تمامی دستگاه ها بدون استثناء باید در این امر خطیر مشارکت داشته و برای ریشه کن کردن این بیماری خانمانسوز با تمام توان وارد عمل شوند.

وی انتخاب دو نفر از فعالان اجتماعی فرهنگی بعنوان سفیران اجتماعی را در راستای تبلیغ و آگاهی از سوء مصرف مواد مخدر و پیشگیری و عدم ابتلا به این معضل اجتماعی در نشست ها و مراسمات و انزار عمومی از جمله اهداف ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد.