استاندار کردستان در خصوص واکنش دستگاه قضا با متخلفان فضای مجازی گفت: دستگاه قضا برخورد جدی تری با هنجارشکنان فضای مجازی نماید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، بهمن مرادنیا ظهر امروز چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه دادستان جدید مرکز استان کردستان اظهار داشت: در فضای مجازی امنیت برای سرمایه گذار و مدیران اجرایی استان وجود ندارد و هر کس به هر طریقی مورد سوء استفاده افراد بی اخلاق و فرصت طلب قرار می گیرد.

استاندار کردستان تصریح کرد: برخی کاربران با بداخلاقی و تهمت و افترا به مسئولان و دیگر اقشار، در ذهنیت مردم اخلال و نگرانی ایجاد می کنند که باید دستگاه قضایی با این افراد برخورد جدی داشته باشد.

وی با بیان اینکه به نظارت در حوزه فضای مجازی غفلت شده است، افزود: در این فضا هیچ حد و حدودی رعایت نمی شود و به واسطه تهمت ها هیچ جایگاه امنی در جامعه وجود ندارد.

مرادنیا در ادامه خواستار توجه دستگاه قضایی در بکارگیری قضات اهل سنت شد و اضافه کرد: با توجه به اینکه اکثریت در این استان را پیروان اهل سنت و شافعی مذهب تشکیل می دهند، انتطار داریم قضات اهل سنت حضور پررنگ تری در دستگاه قضایی استان داشته باشند.

وی به شعار مطرح شده رهبری در سال جاری اشاره کرد و گفت: از دستگاه قضایی درخواست می شود به موضوع رونق تولید اهمیت بیشتری داده و در راستای تحقق این مهم تلاش خود را در حمایت از تولید بکار گیرند.

استاندار کردستان تاکید کرد: دستگاه قضایی می تواند با رفع مشکلات واحدهای تولیدی و تعامل با بخش صنعت به روتق تولید و توسعه استان به پخش های مختلف کمک کند.

مرادنیا از اطاله دادرسی در دستگاه های قضایی استان انتقاد کرد و گفت: امیدواریم با همت قضات و دستگاه قضایی دادرسی ها به کمترین زمان ممکن کاهش یابد ضمن اینکه انتظار است با افراد خلافکار و سابقه دار جدی تر برخورد شود.

استاندار کردستان گفت: لازم است دستگاه قضایی و دادستانی در حوزه فضای مجازی با متخلفان جدی تر برخورد کرده و مانع از گسترش تهمت ها و بداخلاقی ها در این فضا شود.