دادستان سابق عمومی وانقلاب مرکز استان کردستان اظهار داشت: استان کردستان از لحاظ ارتکاب جرایم در زمره استان های سالم کشور محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، اکبر جوهری ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه دادستان جدید مرکز استان کردستان که با حضور دادستان کل کشور در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: 85 درصد مردم کردستان اهل سنت هستند، اما متاسفانه عمر قضات کردستان کمتر از شش سال است و انتظار داریم که دادستان کل کشور با اهتمام ویژه‌ای زمینه را برای نقش آفرینی هرچه بیشتر قضات اهل سنت فراهم نماید.

وی اظهار داشت: کردستان زادگاه معنوی من بوده و مردمانش شایسته والاترین خدمات هستند کما اینکه بارها در عمل هم این را ثابت نموده ام.. 

دادستان سابق مرکز استان کردستان با انتقاد از استاندار کردستان گفت: آقای استاندار چرا توپ را در میدان دستگاه قضا می‌اندازید، خودتان بفرمائید، چرا در مدیریت استان کردستان نقش اهل سنت کمرنگ است.

وی افزود: چرا در استان‌های دیگر نیروهای اهل سنت به کار گرفته نمی‌شود و این دیالوگی است که مسئولان ما باید به آن اهتمام داشته باشند.

جوهری اظهار داشت: امام خمینی فرمودند که معیار برای افراد پایبندی به ارزش‌هاست نه مذهب و قومیت! لذا نباید آقای استاندار توپ را در میدان دادگستری و دستگاه قضا بیاندازد.

دادستان سابق مرکز استان کردستان در ادامه سخنان خود اظهار داشت: در سال 97 از نظر تعداد وقوع سرقت رتبه 29 کشور را در استان داشته‌ایم، کردستان جزء 5 استان سالم کشور از لحاظ جرائم است.

دادستان سابق مرکز کردستان با انتقاد از مواضع استاندار کردستان در خصوص به کارگیری قضات اهل سنت در دستگاه قضا گفت: آقای استاندار به جای انداختن توپ در میدان دستگاه قضا لطفا خودتان بفرمایید که در به کارگیری نیروهای اهل سنت در مناصب مدیریتی چرا کم کاری کرده‌اید.

جوهری افزود: کردستان در عرصه مبارزه با قاچاق کالاهای ممنوعه استان پیشرو کشور است و انجمن حمایت از زندانیان کردستان یکی از پویاترین انجمن‌های کشور است.