موج

وزیر نیرو خبر داد؛

وزیر نیرو گفت: امروز با بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب خوانسار 221 امین تصفیه خانه فاضلاب کشور به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا اردکانیان در مراسم بهره برداری از تصفیه خانه و فاز اول شبکه فاضلاب خوانسار با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال گفت: امروز با بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب خوانسار 221 امین تصفیه خانه فاضلاب کشور به بهره برداری رسید و این درحالی است که تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تنها 4 تصفیه خانه فاضلاب در کشور در مدار بهره برداری قرار داشت.

وی با بیان اینکه دیر یا زود همه ما مسئولان به اقتضای محدودیت های مسئولیت، شرایط سنی و سایر حوادث و اتفاقات اجتناب ناپذیر از مسئولیت دور می شویم و این دوره هایی که بر ی خدمت گزاری وجود دارد پشت سر می گذاریم، گفت: دغدغه و هدف مشترک همه ما این است که احساس رضامندی را در مردم افزایش دهیم.

اردکانیان افزود: هرکسی در هر مسئولیتی که هست هدف مشترک افزایش احساس رضامندی را دنبال می کند، گرچه شاخص ها در هر منطقه متفاوت است اما اینکه مردم احساس کنند شرایط بهتر شده و رضایت داشته باشند بسیار اهمیت دارد و اینکه بعدها هرکدام از ما چه سهمی در افزایش رضامندی مردم داشته بسیار اهمیت دارد.

 وی خاطرنشان کرد: اینطور نباشد که خدایی ناکرده بعدها ببینیم سطح خدمات و کمیت و کیفیت آن در مقایسه با کشورهای دیگر بالاتر بوده ولی احساس رضامندی مردم بخاطر خطاهایی که داشته ایم آنطور که باید افزایش نداشته است.

وزیر نیرو در ادامه سیستم های جمع آوری و تصفیه فاضلاب را یکی از جلوه های نوین توسعه یافتگی در دنیاست عنوان کرد و افزود: کشورها هرچقدر توسعه یافته تر هستند توجه بیشتری به حفظ مسائل محیط زیست، بهداشت عمومی، استفاده بهینه از منابع آب و سرمایه گذاری در این طرح ها دارند.

وی با اشاره به اینکه طبق آمارهای جهانی هنوز از هر سه نفر در کره زمین یک نفر دسترسی به سیستم های بهداشتی اولیه ندارد، گفت: این درحالی است که طی 40 سال پیروزی انقلاب اسلامی و با وجود اینکه جنگ تحمیلی 8 ساله فرصت های زیادی از کشورمان برای توسعه گرفت، در مقایسه با رژیم طاغوت که تنها 4 تصفیه خانه فاضلاب داشتیم، امروز 221 امین تصفیه خانه فاضلاب در خوانسار به بهره برداری می رسد که جای قدردانی از تلاش های همکارانم دارم.

اردکانیان با بیان اینکه کفر ورزیدن یعنی پوشاندن حقیقت، تصریح کرد: اگر صبوری و بردباری و شکرگذاری مردم در خشک ترین سال طی 50 سال اخیر یعنی سال گذشته نبود امسال این افزونی نعمت هم فراهم نمی شد. آنچه باور ماست این است که شکر نعمت، نعمت را افزون می کند.

وی اضافه کرد: همه تلاش های ما باید منجر به افزایش تاب آوری مردم شود به ویژه در شرایطی که با ظالمانه ترین تحریم ها مواجه هستیم با تلاش و همدلی و هم افزایی تاب آوری جامعه را بالا ببریم. اردکانیان با تاکید براینکه دولت دوازدهم توجه جدی به مسائل آب و فاضلاب داشته است، خاطرنشان کرد: اجازات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای برداشت از صندوق توسعه ملی نیز کمک چشمگیری به این عرصه کرده است، به طوری که تا دو سال آینده فعالیت هایمان در روستاها به صورت چشمگیری افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هر هفته به حدود 30 روستا آبرسانی می شود، گفت: این تعداد طی دو سال آینده به صورت چشمگیری افزایش پیدا می کند و در دنیا قابل عرضه است.

 وزیر نیرو با بیان اینکه طی این سفر 8 پروژه با اعتبار 700 میلیارد تومان در استان اصفهان افتتاح و دو پروژه هم کلنگ زنی می شود، گفت: در کل استان اصفهان 207 پروژه آب و برق و فاضلاب با اعتبار 8 هزار و 700 میلیارد تومان در حال اجراست که به طور متوسط 63 درصد پیشرفت فیزیکی پروژه هاست.

 اردکانیان در پایان اظهار امیدواری کرد که با گشایشی که در آینده نزدیک در کشور ایجاد خواهد شد و مشارکت بیشتر بخش خصوصی به ویژه در بخش طرح های فاضلاب، بتوانیم تعداد قابل توجهی طرح های این بخش را تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری برسانیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها