رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت از پرداخت مبلغ 630 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی استان کردستان در راستای فعال کردن واحدهای تولیدی پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمد دره وزمی صبح امروز چهارشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کردستان که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار داشت: برنامه داریم تا پایان سال این تعداد واحد بار دیگر شروع بکار کنند که تحقق این مهم نیازمند حمایت حداکثری بانک‌هاست و در صورت شروع مجدد این واحدها به صورت میانگین در هر واحد 10 نفر و در حالت کلی 500 نفر صاحب شغل می‌شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان با بیان اینکه یکی از اهداف و برنامه‌های سازمان راه اندازی مجدد واحدهای راکد دارای توجیه اقتصادی است اظهار داشت: هم اکنون 150  واحد راکد در این استان وجود دارد که بر اساس بررسی‌های انجام شده 50 واحد قابلیت برگشت به چرخه تولید را دارند.

وی گفت: در صورتیکه طرح جدیدی برای اشتغال 500 نفر ارائه و ایجاد شود نیاز به حداقل چهار هزار میلیارد ریال است در حالی که تعداد واحد راکد دارای توجیه اقتصادی استان با کمتر از یک هزار میلیارد ریال به چرخه تولید باز می‌گردند.

دره وزمی تاکید کرد: در سال جاری 100 میلیارد ریال برای پرداخت یارانه سود تسهیلات بانکی، به حساب سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان واریز شده که برای پرداخت آن لازم است بانک‌ها تسهیلات بیشتری را به واحدهای تولیدی تخصیص و پرداخت کنند.

وی اعلام کرد: کارگروه رفع موانع تولید استان کردستان تاکنون تسهیلات واحدهای مختلف را به میزان یک هزار و 850 میلیارد ریال مصوب و به بانک معرفی کرده که 630 میلیارد ریال تسهیلات برای 45  واحد مورد پرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به اینکه تا 31 تیر امسال فرصت هزینه کرد اعتبارات را داریم، گفت: انتظار می‌رود بانک‌ها استان حمایت بیشتری از واحدهای معرفی شده کارگروه داشته باشند و تا فرصت باقی مانده تسهیلات مورد نیاز را به آنها پرداخت کنند.

وی به برپایی نمایشگاه رونق تولید و معرفی توانمندی‌های صنعت استان اشاره کرد و گفت: کارشناسان دستگاه اجرایی از این نمایشگاه بازدید تا شناخت بیشتری از تولید و صنعت استان پیدا کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: از 150 واحد تولیدی راکد استان 50 واحد توجیه اقتصادی دارند و برنامه داریم تا پایان سال آنها را به چرخه تولید بازگردانیم.